Eismas

2021.07.19 10:25

VPT: Vilkaviškio valdžia turi nutraukti 4,2 mln. eurų vertės kelių remonto pirkimą

Erika Alonderytė, BNS2021.07.19 10:25

Vilkaviškio valdžia turi nutraukti kelių, gatvių, automobilių aikštelių bei kitų statinių priežiūros ir remonto konkursą, pareiškė Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT). Tuo metu savivaldybė dar svarsto, ar konkursą nutraukti.

Anot VPT, pirkimas nepagrįstai apjungtas, reikalavimai įrangai nepagrįsti, o savivaldybė pažeidė skaidrumo, lygiateisiškumo, nediskriminavimo principus.

Pasak VPT, nenurodytos konkrečios vietos, kur numatoma atlikti darbus, tačiau dalis apjungtų darbų yra tarpusavyje nesusiję ir galėtų būti atliekami skirtingų tiekėjų. Anot tarnybos, pirkimas galėtų būti suskaidytas pagal savivaldybės teritorijas arba darbų specifiką.

Savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas BNS sakė kol kas svarstantis, ar konkursas bus nutrauktas, ar bus kreipiamasi į teismą.

„Šiuo metu svarstome galimybę skųsti, esame nepatenkinti tokiu sprendimu. Nieko mes nenusižengėme, o dėl skaidymo galima ginčytis“, – BNS sakė V. Gavėnas.

Pasak jo, konkursą suskaidžius, kai kurie darbai dubliuotųsi, be to, galėtų brangiau kainuoti.

„Ir žvyruojant prie žvyrkelių reikia griovius šienauti, ir kitų darbų yra, tas pats ir asfaltuojant, kai ir įkainis dvigubintųsi. Kažkokių didelių problemų mums nebūtų, bet jei būtų vienas rangovas, viską jis dirba, yra įkainiai, ir nematau, dėl ko turėčiau teisintis“, – sakė V. Gavėnas.

Savivaldybė birželį tarnybai nurodė, jog konkurso neskaidė, nes kai kurie darbai yra labai susiję, juos atliekant skirtingiems tiekėjams, kai kurie jų liktų nepadaryti.

Tuo metu VPT pabrėžia, jog susiję yra tik dalis darbų, be to, priešingai nei nurodo savivaldybė, konkurso išskaidymas sudarytų galimybę daugiau tiekėjų pateikti konkurencingus pasiūlymus, taip užtikrinant tiekėjų varžymąsi, o taip būtų siekiama darbams įsigyti skirtas lėšos naudoti racionaliai.

„Planuota darbų, susijusių su asfaltbetonio dangos įrengimu ar atstatymu, vertė sudaro tik apie 10 proc. planuotos bendros darbų vertės, tačiau tiekėjai, norintys dalyvauti pirkime, turėjo atitikti reikalavimą turėti karšto asfalto gamyklas, ar turėti galimybę įsigyti asfalto mišinių“, – rašoma VPT išvadoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt