Eismas

2021.07.07 15:53

„Rail Baltica“ pasirašė beveik 200 tūkst. eurų vertės sutartį tarptautinėms stotims plėtoti

LRT.lt2021.07.07 15:53

Bendra Baltijos šalių įmonė „RB Rail“ pasirašė 194250 eurų vertės sutartį su tarptautiniu konsorciumu, kuriam vadovauja „Ramboll“ ir kurį sudaro „Gottlieb Paludan Architects“, „Soini & Horto Architects“, „Realidea Ltd.“, „Ardenis Consult“. Ekspertai ir architektai teiks rekomendacijas „Rail Baltica“ projektui – vienam iš pavyzdinių tarpvalstybinių megaprojektų Europoje – kaip sukurti ilgalaikę pridėtinę vertę ypač aplink septynias tarptautines geležinkelio stotis. Studiją planuojama baigti 2021 m. pab., skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Šia studija norima parengti išsamų rekomendacijų rinkinį, kaip plėtoti septynias „Rail Baltica“ tarptautines stotis – Talino Ülemiste, Pärnu, Rygos centrinę, Rygos tarptautinio oro uosto, Panevėžio, Kauno ir Vilniaus. Siekiama, kad tai būtų transformuojančios multimodalinės jungtys, tarnaujančios kaip svarbūs kūrimo varikliai – artimiausioje miesto aplinkoje ir už jo ribų.

Studija bus grindžiama kai kurių sėkmingiausių Europos ir pasaulio multimodalinio transporto mazgų tarptautinės geriausios praktikos palyginimu. Bus siekiama suprasti pagrindinius veiksnius, kurie kuria socialinę ir ekonominę vertę visais pagrindiniais aspektais: erdviniu, funkciniu, komerciniu, veiklos ir valdymo – tiek stočių viduje, tiek miesto aplinkoje aplink jas. Taip pat bus analizuojama judumo plėtra platesnėje ekosistemoje. Studijoje taip pat bus nagrinėjama ir atsižvelgiama į esamus valstybinius ir privačius plėtros planus bei iniciatyvas stoties rajonuose ir aplink juos.

Siekiant sutelkti visas suinteresuotąsias šalis, atliekant studiją bus įtrauktos savivaldybės, viešojo transporto operatoriai, eismo institucijos, nevyriausybinės ir bendruomeninės organizacijos bei privatūs komercinio ir nekilnojamojo turto vystytojai.

„Daugybė garsių stočių plėtros projektų – nuo Utrechto iki Vienos, nuo Paryžiaus – Austerlitzo iki Helsinkio ir Pasilos parodė, kad šiuolaikiniai multimodalinio judumo poreikiai gali būti patenkinti taip pat, kaip ir ambicingi pokyčiai, kurie pertvarko miesto kraštovaizdį, pagerina gyvenimo sąlygas ir suteikia pagreitį ilgalaikiui vystymuisi, ypač tvarumo ir žiedinės ekonomikos, esmė. „Rail Baltica“ turi septynias tokias galimybes. Išnaudojant jas, turime tai padaryti dėl ateities kartų“, – apibendrina bendros Baltijos šalių įmonės „RB Rail“ Strategijos ir plėtros vadovas Kaspars Briškens.

„Ši studija identifikuos galimybes, tačiau jų įgyvendinimas labai priklausys ir nuo suinteresuotųjų šalių, ne vien nuo „Rail Baltica“ vykdytojų. Skatiname visas jas aktyviai prisidėti kuriant pasaulinio lygio rekomendacijas ir vėliau užtikrinant jų įgyvendinimą“, – teigia Agnis Driksna, „ RB Rail“ vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt