Eismas

2021.06.23 12:01

Pradedama pagrindinių Kulautuvos gatvių rekonstrukcija

Birutė Mačienė, ELTA2021.06.23 12:01

auno rajono kurortinei teritorijai priklausančiame Kulautuvos miestelyje pradėti Akacijų alėjos ir V. Augustausko gatvės rekonstravimo darbai, kurių vertė – 2,29 mln. eurų.

Tai – ne vieninteliai pokyčiai šioje rajono ir Lietuvos miestų ar miestelių gyventojų bei užsienio turistų pamėgtoje, nuo tarpukario laikų garsioje kurortinėje vietovėje prie Nemuno, - primena ELTA. Prieš pat vasarą Kulautuvoje buvo atidaryta mineralinio vandens biuvetė, o prieš savaitę miestelyje vyko dar viena didelė šventė, kai po gaisro atstatytoje Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčioje buvo aukojamos pirmosios mišios.

„Pastaruoju metu labai dažnai lankomės Kulautuvoje, tačiau kaskart turime dėl ko džiaugtis. Šiandien prasideda ilgai lauktas projektas, kurio dėka kulautuviečiai turės rekonstruotas gatves, sutvarkytus takus, želdynus. Jums norėčiau palinkėti kantrybės, o rangovams – gero oro ir sėkmės“, – darbų pradžią paskelbė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas. Anot jo, rangovai (bendrovė „Kauno keliai“), kurie atliks darbus Kulautuvoje, iki šiol rekonstravo ne vieną objektą pakaunėje. „Žinome jų atsakingą požiūrį ir reiklumą sau, tad nė neabejoju, kad projektas bus įgyvendintas greitai ir sėkmingai“, – tvirtino meras.

Akacijų alėjos bei V. Augustausko gatvės ilgis yra 2,09 km. Po rekonstrukcijos, kaip teigiama Savivaldybės pranešime, gatvių važiuojamoji dalis išplatės iki 6 metrų. Į kiemus bei kitas šalia gatvės esančias teritorijas suprojektuotos ne siauresnės kaip 3,5 m pločio nuovažos su betoninių trinkelių arba asfalto pagrindu. Tvarkant gatves, bus rekonstruoti pėsčiųjų takai. Taip pat Akacijų alėjoje ir V. Augustausko gatvėje bus įrengtas naujas, modernus apšvietimas, atsiras nauji suoliukai, šiukšliadėžės, bus sutvarkyti želdynai.

Minimų gatvių Kulautuvoje rekonstrukciją planuojama baigti iki 2023 metų vasario mėnesio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.