Eismas

2021.06.22 18:30

Vairuotojas nustebo: eismą trikdęs vidury kelio paliktas policijos automobilis iš tiesų visus saugojo nuo nelaimės

Eglė Girdenytė, LRT.lt2021.06.22 18:30

Vairuotojų nepasitenkinimas vienokiais ar kitokiais sprendimais – ne naujiena, tačiau ne visais atvejais jis būna pelnytas. Į tai dėmesį atkreipė ir vairuotojas Adomas, jis papasakojo, kad dėl viduryje eismo juostos stovinčio policijos automobilio, susidarius automobilių spūsčiai, tikėtina, ne vienas būtų pasipiktinęs, tačiau jis tikino, kad skubėti teisti nevalia, mat ir šis kartas parodė, jog neįprastai pastatytas pareigūnų automobilis saugojo vairuotojus nuo nelaimės.

Netikėtas pareigūnų elgesys

Vairuotojas pasakojo, kad viskas prasidėjo praėjusio penktadienio vakare, kai nuo Utenos pajudėjo Vilniaus link. Jis aiškino, kad kelyje automobilių buvo gana nemažai, tačiau visi važiavo panašiu tempu, palaikė 90 km/val. vidutinį greitį ir sklandžiai Vilniaus link judėjo kolona, kol staiga stabdyti teko dėl viduryje eismo juostos stovinčio policijos automobilio.

„Ir staiga priešais kelyje – policijos automobilis. Ne važiuoja, ne pamažu rieda, o panašu, stovi. Su įjungtais švyturėliais. Bet ne kelkraštyje kur, o važiuojamojoje kelio dalyje, per patį juostos vidurį. Bet su švyturėliais. Bet be sirenų. Ir be jokių kitokių automobilių ar žmonių – tiesiog policijos automobilis su įjungtais švyturėliais vidury laukų, vidury kelio.

Ką daryti? Visas mūsų atsitiktinis karavanas akivaizdžiai sutrinka. Nes, na, kažkaip KET nenumatyta, ką daryti, jei policijos automobilis su įjungtomis signalinėmis šviesomis viduryje kelio stovi. Pamatai iš tolo judantį, o jei dar ir sirena įjungta – viskas aišku: suki dešinėn ar kitur, jei aplinkybės neleidžia, ir iš visų jėgų stengiesi atlaisvinti kelią. Bet ką daryti, jei automobilis nejuda ir nėra sirenų“, – socialiniame tinkle svarstė Adomas.

Pasipiktinimas pavirto pagarba

Vyras pastebėjo, kad dėl tokios netikėtos situacijos važiuojantis priekyje vairuotojas sutriko ir ėmė blaškytis nenuspręsdamas, ar už pareigūnų automobilio sustoti, ar jį aplenkti, mat ir pačių pareigūnų, išlipusių iš automobilio, nesimatė. Po neilgų dvejonių pirmasis vairuotojas nusprendė vis tik stovintį automobilį aplenkti, o jo pavyzdžiu pasekė ir kiti. Vyras prisipažino, kad svarstymų, kodėl policijos pareigūnai taip nusprendė trikdyti eismą, išliko dar ilgai, tačiau piktintis jis neskubėjo, nors tikėjo, kad tokių, kurie abejojo saugumo užtikrinimu, buvo. Vis dėlto jau šeštadienį, grįždamas tuo pačiu keliu, vyras nusistebėjo ir įsitikino, kad pareigūnai vidury eismo juostos stovėjo ne be reikalo, mat toji vieta buvo tikrų tikriausi spąstai vairuotojams.

„Kitą dieną važiavome tuo pačiu keliu kita kryptimi, kai staiga pamatėme. Dabar mums jau priešingoje eismo juostoje – toje vietoje, kur ir stovėjo policija, – specialiu vertikaliu ženklinimu – tais pastatomais stulpeliais – atitvertas įspūdingo dydžio asfalto „kupstas“. Gal pamenat, išvažiuojant iš Vilniaus stovi įspėjimas – būkit atsargūs, esant tokiai ir tokiai temperatūrai, galima kelio dangos deformacija. Tai va čia – idealus tokio dalyko pavyzdys. 10 cm aukščio tramplinas.

Tai belieka padėkoti Lietuvos policijai, kad gal kiek ir netikėtomis priemonėmis – tupėdami apsižergę pačią deformacijos vietą automobiliu – išgelbėjote nuo daugybės sprogti galėjusių padangų, apgadintų galėjusių būti važiuoklių, o ko gero ir nuo kokių nors rimtesnių incidentų“, – rašė vairuotojas.

Ragina sumažinti greitį

Lietuvos policijos Komunikacijos skyriaus vedėjas teigė, kad įvardyti, kaip dažnai tenka vykti į tokius iškvietimus ir galbūt kiek nestandartinėmis priemonėmis užtikrinti eismo dalyvių saugumą, negali, tačiau atkreipė dėmesį, kad, pastebėję stovintį policijos automobilį su įjungtais švyturėliais, vairuotojai turėtų imtis visų įmanomų saugumo priemonių, o pirmiausia – sumažinti važiavimo greitį.

„KET 229 punkte numatyta, kad pro stovintį automobilį su žybčiojančiu mėlynu ir raudonu arba tik mėlynu švyturėliu vairuotojas privalo važiuoti tokiu greičiu, kad prireikus galėtų tuoj pat sustoti, nesukeldamas pavojaus kitiems eismo dalyviams“, – teigė R. Matonis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.