Eismas

2021.06.18 18:42

Kelininkai įspėja vairuotojus: dėl karščio kai kurie keliai tampa pavojingi

Eglė Girdenytė, LRT.lt2021.06.18 18:42

Prasidėjus itin karštam savaitgaliui, į sinoptikų prognozes dėmesį atkreipti ragina ir kelininkai. Dėl didesnės oro temperatūros ir tiesioginių saulės spindulių, kai kuriuose keliuose ar jų ruožuose gali pradėti lydytis bitumas, o dėl to vairuotojai raginami būti itin atsargūs.

Karolis Sakalauskas, AB „Kelių priežiūra“ vadovas aiškino, kad dar prieš leisdamiesi į kelionę vairuotojai privalo įvertinti, jog naujai išasfaltuotuose keliuose, paprastai jų ruožuose, gali būti „išplaukusio“ bitumo, o dėl ant kelio būti priberta smulkios granitinės ir dolomitinės skaldelės, kuri padeda šį reiškinį likviduoti.

Specialistas aiškino, kad vienas pagrindinių skiriamųjų bruožų, kurie gali padėti atpažinti besilydantį bitumą – tamsios dėmės ant asfalto. Pastebėję jas vairuotojai iškart turėtų sumažinti važiavimo greitį ir įvertinti galimą pavojų. Užvažiavę ant tokios dėmės vairuotojai turėtų pastebėti, kad atsirado didesnis triukšmas, o kelio danga yra minkšta ir lipšni.

„Pastebėję patamsėjusias asfalto dėmes vairuotojai turėtų būti dėmesingesni, nes tikėtina, kad tose vietose bus paberta ir bitumo lydymąsi suvaldyti padedančios skaldelės, dėl kurios automobilio sukibimas su kelio danga būna prastesnis, o nepasirinkus saugaus greičio transporto priemonė gali pradėti slysti“, – aiškino K. Sakalauskas.

Pašnekovas atkreipė dėmesį, kad tokiuose kelio ruožuose ypač atidūs turėtų būti dviračių transporto priemonių vairuotojai, kuriems kylantis pavojus būna dar didesnis.

K. Sakalauskas teigė, kad dažniausiai besilydančio bitumo dėmės atsiranda įkalnėse, prieš greičio mažinimo kalnelius, kur dažniau yra stabdoma, taip pat posūkiuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.