Eismas

2021.06.18 16:14

Penktadienį didžiuosiuose miestuose ir pajūrio link nusidriekė spūstys – vairuotojai raginami rinktis kitus maršrutus

LRT.lt2021.06.18 16:14

Sinoptikams pranašaujant itin karštą savaitgalį, jau penktadienio popietę didžiųjų miestų gyventojai suskubo išvažiuoti iš miestų. Jau 14 val. pasirodė pirmieji pranešimai apie besiformuojančias spūstis prieš išvažiavimų iš miestų, o A1 kelyje tikimasi, kad paros transporto priemonių skaičius viršys 50 tūkstančių.

Didžiausi srautai – Kauno kryptimi

Socialiniuose tinkluose iškart po pietų pasirodė vairuotojų pranešimai su įspėjimais, kad tiek Geležinio Vilko gatvėje Savanorių žiedo link., tiek Gariūnų gatvėje nuo Vakarinio aplinkkelio formuojasi spūstys. Sostinėje ne ką mažės transporto spūstys nusidriekė ir Trakų link.

16 val. vairuotojai važiuojantys pajūrio link pranešė, kad automagistralėje pajūrio link, ties Giraite, taip pat formuojasi spūstis.

Vilniaus miesto savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ Eismo valdymo centro vadovas Aleksejus Apanovič informavo, kad Vilniaus mieste spūstys fiksuojamos tose arterijose, kuriose eismo srautai intensyvesni būna kiekvieną penktadienį.

„Transporto spūstys fiksuojamos Geležinio Vilko gatvėje Molėtų plento link, taip pat Gariūnų ir Oslo gatvėse susidarė spūstis dėl važiuojančių tiek į Kauną, tiek į Trakus, transporto grūstis taip pat fiksuojama Galvės gatvėje“. Didesni transporto srautai pastebimi ir Panevėžio pusės link, – aiškino A. Aponovič.

Specialistas taip pat informavo, kad šiuo metu keliose sostinės vietose yra vykdomi ir kelio darbai. Viena tokių vietų – Savanorių pr. Prie Vilkpėdės gatvės, antroji – Ukmergės gatvėje prie Mykolo Lietuvio gatvės. Šioje vietoje kelias susiaurintas iki vienos eismo juostos, tačiau A. Aponovič teigė, kad ten eismo judėjimas yra pastovus.

A1 kelio ragina vengti

Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovai informavo, kad srautai kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda nuolat kinta, tačiau penktadienį piko metu tikimasi, kad srautai viršys 50 tūkst. automobilių per parą.

„Keliaujantiems rekomenduojama rinktis alternatyvius į pajūrį vedančius maršrutus. Pvz. vykstantiems Vilnius–Klaipėda kryptimi, rekomenduojama rinktis kelią per Panevėžį, Musninkus, Jonavą, Kėdainius ar kitus maršrutus, aplenkiant Kauną. Vykstantiems iš Marijampolės Klaipėdos link, galimas maršrutas per Šakius.

Magistralėje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda, ties Kaunu, vidutinis paros eismo intensyvumas yra didžiausias Lietuvoje ir siekia daugiau nei 50 tūkst. automobilių per parą.

Planuojantiems keliones rekomenduojame aplankyti internetinę svetainę www.eismoinfo.lt, kurioje pateikiama naujausia informacija apie valstybinės reikšmės kelių būklę ir eismo sąlygas, vykdomus darbus ir eismo ribojimus“, – rekomendacijomis dalijosi Kelių direkcijos atstovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.