Eismas

2021.06.21 18:45

Kas iš tiesų turi praleisti, jei į tą pačią juostą vienu metu rikiuojasi automobiliai iš skirtingų pusių?

Eglė Girdenytė, LRT.lt2021.06.21 18:45

Konfliktų kelyje neišvengia net ir patyrę vairuotojai, ypač tada, kai abu vairuotojai važiuoja lygiareikšmiuose keliuose ar tokio tipo sankryžose. Neretai konfliktai fiksuojami tuomet, kai kelyje su trimis eismo juostomis viena kryptimi, važiuojantys pirma ir trečia juostomis vienu metu pradeda rikiuotis į antrąją. Vieni vairuotojai tvirtina, kad tokioje situacijoje pirmumą turi tas, kuris pirmasis parodė posūkį, tačiau saugaus eismo ekspertai atkreipia dėmesį, kad tiesa yra kitokia.

Taisyklė, kurią dažnai vairuotojai pamiršta

Vairavimo instruktorius Andrius Bonakeris aiškino, kad tokiose situacijose nereikėtų vadovautis principu „kas pirmesnis“, o laikytis vienintelės taisyklės, kurią neretai vairuotojai pamiršta.

„Tokiu atveju, kai lygiagrečiai važiuojantys automobiliai pradeda į vieną eismo juostą rikiuotis vienu metu, tai reiškia, kad ir važiuojantis pirmoje eismo juostoje, ir važiuojantis trečioje eismo juostoje tuo pat metu pradeda judėti antrosios link, vairuotojai turėtų vadovautis dešinės rankos taisykle, o tai reiškia, kad važiuojantis trečioje eismo juostoje turi suteikti pirmenybę jo dešinėje esančiam ir iš pirmos juostos į antrą besirikiuojančiam vairuotojui“, – aiškino A. Bonakelis.

Vairavimo mokytojas pabrėžia, kad tokiose situacijose vairuotojai privalo duoti kelią jų dešinėje esantiems eismo dalyviams, mat susidūrimo atveju kaltė neabejotinai tektų tam, kuris nesilaikė dešinės rankos taisyklės. Jis pabrėžia, kad tai reikia prisiminti ir priartėjus prie lygiareikšmių sankryžų bei tuomet, kai susikerta du lygiareikšmiai keliai.

„Jei sankryžoje nenurodyta, kuris kelias yra pagrindinis, o kuris šalutinis, eismo dalyviai turi judėti vadovaudamiesi būtent dešinės rankos taisykle. Ją vairuotojai turėtų prisiminti ir tada, kai susikerta du pagrindiniai arba du šalutiniai keliai.

Saugus atstumas ir apgalvoti veiksmai

A. Bonakelis taip pat akcentuoja, kad tiek rikiuojantis, tiek lenkiant ypač svarbu palaikyti saugų atstumą tarp transporto priemonių ir „neužkišti“ automobilio kitiems prieš pat „nosį“, mat toks veiksmas taip pat gali išprovokuoti eismo įvykį.

„Persirikiuojant ar lenkiant automobilį, reikėtų laikytis bent jau pusės spidometro parodymų atstumo, tai reiškia, kad jei važiuojate 50 km/val. atstumas nuo kitos transporto priemonės turėtų būti 25 metrai. Žinoma, tai įvertinti gali būti sunku, todėl visada rekomenduoju į tą pačią eismo juostą įvažiuoti tuomet, kai aplenktą transporto priemonę galima matyti galinio vaizdo veidrodėlyje“, – sako vairavimo mokytojas.

Saugaus eismo ekspertas taip pat pabrėžia, kad nespėjus laiku persirikiuoti į reikiamą juostą, nereikėtų to daryti desperatiškai, o tiesiog važiuoti toliau ta kryptimi, kuria leidžiama, o artimiausioje sankryžoje apsisukti ir tęsti kelionę reikiama kryptimi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.