Eismas

2021.06.16 21:48

BMW vairuotojui taisyklės negalioja: važiuodamas degant raudonai vos nesukėlė avarijos

LRT.lt2021.06.16 21:48

Nors saugaus eismo ekspertai vis dažniau pasidžiaugia, kad eismo kultūra šalyje po truputį gerėja, vis dar netrūksta vairuotojų, kurie į saugumą numoja ranka. Vilniaus A. Juozapavičiaus gatve važiavęs vairuotojas įamžino, kaip BMW vairuotojas nepaisydamas nei raudono šviesoforo signalo, nei pėsčiųjų kirto judrią sankryžą.

Kalvarijų gatvė šalia Žaliojo tilto net ir ne piko metu yra viena judresnių sostinės arterijų, todėl neretai judėjimas šia vieta pareikalauja daugiau kantrybės. Vis dėlto, „Facebook“ grupės „KET pažeidimai“ vienas narių pasidalino užfiksuotu vaizdo įrašu, kuriame matyti, kad nepaisydamas nei raudonos spalvos šviesoforo signalo, nei pėsčiųjų perėją kertančių pėsčiųjų, BMW vairuotojas nusprendžia sukti į kairę Žaliojo tilto link.

Internautai tokiam vairuotojo pasirinkimui negailėjo kritikos ir piktinosi, kad būtent tokie vairuotojai kelia pavojų kitiems. Jiems pritarė ir vairavimo mokytoja Olga Židovlenkova, kuri teigė, kad iš vaizdo įrašo apskritai sunku suprasti, ar vairuotojas raudonos spalvos šviesoforą apskritai matė, mat net ir šalia ėjusio pėsčiojo jis nepastebėjo ir nepaisė.

BMW taisyklės negalioja: važiuodamas pro raudoną šviesoforo signalą vos nesukėlė avarijos

O. Židovlenkova aiškino, kad toks vairuotojo elgesys vienareikšmiškai yra nepateisinamas ir pavojingas, tačiau ji pastebi, kad šioje sankryžoje tokį vairuotojų elgesį mato nebe pirmą kartą. Vairavimo mokytoja aiškino, kad sunku įvardyti, kas paskatina tokius vairuotojų pasirinkimus, tačiau pastebi, kad norintiems išsukti iš A. Juozapavičiaus gatvės, žalios šviesos neretai tenka palaukti ilgiau.

„Taip, šioje vietoje žalios šviesoforo šviesos reikia palaukti kiek ilgiau, tačiau toks elgesys vienareikšmiškai yra grubus pažeidimas, kurį tenka pastebėti pakankamai dažnai. Ar taip vairuotojai elgiasi tyčia, ar dėl neapdairumo, įvertinti sunku, tačiau kiti eismo dalyviai važiuodami šia sankryža turėtų būti apdairesni“, – sakė O. Židovlenkova.

Lietuvos kelių policijos tarnyba nurodo, kad už tokį Kelių eismo taisyklių pažeidimą – važiavimą esant draudžiamam šviesoforo signalui arba reguliuotojo gestui, nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal taisykles užtraukia administracinę atsakomybė, piniginę baudą nuo 60 iki 90 eurų bei gali būti skiriamas teisės vairuoti atėmimas nuo 1 iki 6 mėnesių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.