Eismas

2021.06.15 17:02

Seimas sutiko svarstyti elektromobilių įsigijimą skatinančią PVM įstatymo pataisą

ELTA2021.06.15 17:02

Seimas svarstys siūlymą leisti įmonėms, perkant elektromobilius, įtraukti pirkimo išlaidas į įmonės PVM apskaitą. Tokia išlyga galiotų įsigyjant elektromobilį iki 50 000 eurų vertės su PVM.

Antradienį parlamentarai po pateikimo pritarė tai numatančioms Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narių inicijuotoms Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisoms, kurias pateikė Aplinkos apsaugos komitete dirbantis parlamentaras Romualdas Vaitkus. Už jas po pateikimo balsavo 66 Seimo nariai, 2 buvo prieš, 37 parlamentarai susilaikė. Dėl siūlomo teisinio reguliavimo Seimas nutarė paprašyti Vyriausybės išvados, į plenarinius posėdžius projektas sugrįš rudenį.

Pasak Seimo liberalų, šiuo metu ekologiški automobiliai sudaro itin mažą transporto dalį, – pagal paskutinius duomenis, Lietuvos keliais važinėja vos apie 1,2 tūkst. elektromobilių.

Tikimasi, kad suteikus galimybę įsigyjant verslo įmonėms M1 klasės elektromobilį PVM įtraukti į apskaitą, daugiau įmonių turėtų paskatą pereiti prie elektrinio transporto bei aktyviau dalyvauti Klimato kaitos programos priemonėse „Elektromobilių įsigijimo juridiniams asmenims skatinimas”.

Manoma, kad įsigaliojus siūlomoms įstatymo pataisoms, būtų paskatintas verslo autoparko atnaujinimas įsigyjant draugiškus gamtai automobilius be papildomų subsidijų iš valstybės. Analogiška tvarka jau galioja Latvijoje ir Estijoje.

Pagal dabar galiojančią Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo redakciją apribojimai dėl PVM įtraukimo į apskaitą netaikomi tik specialios paskirties lengviesiems automobiliams.

PVM įstatymo pataisų projektą inicijavo Seimo liberalai Andrius Bagdonas, Romualdas Vaitkus, Edita Rudelienė, Virgilijus Alekna ir Simonas Gentvilas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.