Eismas

2021.06.14 09:21

„Regitros“ vadovo pavaduotojas: matome, kad naują tvarką interesų grupės bando griauti

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.06.14 09:21

Pastarosiomis savaitėmis „Regitroje“ susidariusios eilės sklaidosi, teigia valstybės įmonės generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas, atkreipiantis dėmesį, jog kai kurias paslaugas elektroniniu būdu užsisakę klientai problemų nė nepajuto. S. Šuminas taip pat pritaria ministrės Agnės Bilotaitės praėjusią savaitę išsakytiems teiginiams, jog naują tvarką kai kurios interesų grupės bando sabotuoti.

Nuo gegužės mėnesio pradžios visos šalyje esančios transporto priemonės privalo turėti unikalų savininko deklaravimo kodą (SDK), dėl to pavasario pabaigoje įprastai didesni srautai „Regitroje“ dar padidėjo, atsiliepė ir karantinas. Tačiau dabar, pasak S. Šumino, situacija gerėja.

„Iki gegužės 28 dienos buvo rezervuotos visos vietos, aptarnavimas vyko per išankstinę registraciją, tačiau matydami, kad dalis žmonių arba neatvyksta, arba atvyksta tie, kurie neužsiregistravę ir tokiu būdu eilės toliau tęsis, todėl paleidome tas eiles, t.y. palikome didesnę dalį gyvų eilių ir pastebėjome, kad pirmą savaitę po gegužės 28-osios mūsų pajėgumai išaugo. Naujų registracijų buvo 20 proc. geresni pajėgumai, o pirmą kartą registruojamoms transporto priemonėms suteikėme 10 proc. daugiau paslaugų“, – LRT RADIJUI pirmadienį sakė „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas.

„Praėjusiais metais atsirado registracijos mokestis – procedūra pailgėjo, nuo šių metų atsirado savininko deklaravimo kodas – procedūra pailgėjo. Kita vertus, paslaugai suteikti mes turime penkias darbo dienas. (...) „Gegužės mėnesį pagal pardavimus visuomet yra pikas ir visuomet eilės būdavo, tiesiog dabar jos matosi dėl to, kad karantinas, dalis žmonių dėl karantino reikalavimų laukia lauke“, – paaiškinimą pridūrė jis.

Pasak S. Šumino, pati „Regitra“ neturi didelių rezervų, kurie leistų didinti įmonės aptarnavimo apsukas.

„Pavyzdžiui, registracijos mokesčio paslauga yra nemokama, mes iš to neuždirbame, iš biudžeto lėšų neimame, tai klausimas, kaip mes galime įdarbinti žmones, jeigu neturime už ką mokėti. Jeigu paslauga mokame ir kažką uždirbame – mes įdarbiname. Kas liečia kitas paslaugas, ypač savininko deklaravimo kodą, tai ši paslauga skaitmeniniais kanalais nemokama. Iki gegužės 8 dienos nuosavybę tokiu būdu deklaravo 103 tūkst. žmonių, iš jų 69 tūkst. – skaitmeniniais kanalais, taigi truputėlį sutirštinate spalvas viską į krūvą sudėdami“, -

Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė praėjusią savaitę kalbėjo ir apie nelegaliai veikiančias interesų grupes, kurios esą siekia, jog nauja sistema, turinti padėti išskaidrinti prekybos automobiliais rinką, neveiktų.

„Stebime ir tam tikras interesų grupių veikas sabotuojant sistemos veikimą ir labai aiškiai suprantame, kodėl tai yra darome – nes šioje rinkoje yra didelis šešėlis. (...) Kreipiausi į teisėsaugos institucijas ir Specialiųjų tyrimų tarnybą, nes jau matau tam tikrą kenkimą valstybei ir viešajam interesui. Noriu dar kartą labai ryškiai pažymėti, kad čia jau yra sąmoningas veikimas prieš valstybę, sabotuojant šios naujos sistemos veikimą“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

S. Šuminas LRT RADIJUI sakė pritariantis ministrės teiginiams.

„Aš manau, ministrė teisi kalbėdama apie pagrindinį padalinį, mes matėme, kad per šį sunkų laikotarpį visa Lietuva dirbo Vilniaus filialui. Ne paslaptis turbūt, kad Gariūnų turgus randasi šalia, didelis turgus su dideliais pardavimais, ir kad ta priemonė, kuri nutaikyta į kovą su šešėliu, tikrai tiems žmonėms nepatinka. Lygiai taip pat mes pastebėjome, kai darėme išankstinį registravimą, kokiu būdu buvo daromos rezervacijos, įvedinėjami ne tie automobilių identifikaciniai numeriai, po to dalis žmonių vis viena kažkokiu būdu buvo aptarnaujami. Požymius, kad tiems žmonėms ta tvarka nepatinka ir ją reikia visokeriopai griauti, turiu galvoje prekeivius, mes akivaizdžiai matome. Ir aš pilnai pritariu tam, ką ministrė pasakė“, – laidoje „Ryto garsai“ sakė S. Šuminas.

Užkardyti tam kelią – teisėsaugos institucijų kompetencija, pridūrė jis: „Tai jau teisėsaugos institucijos klausimams – kokios jėgos veikia, kokie mokesčiai neapskaityti „vaikšto“ šešėlyje, ne „Regitros“ darbas kovoti su nesąžiningais prekeiviais, mes tik valdome įrankį, kuris leidžia fiksuoti, išviešinti visus sandorius, pagal kuriuos galima atlikti tam tikrus patikrinimus“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.