Eismas

2021.06.11 22:23

Važiuojantiems pro Kauną teks apsišarvuoti kantrybe – remontuojant kelią, kelionė gali pailgėti bent pusvalandžiu

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.06.11 22:23

Intensyviausiame šalies kelyje – automagistralėje A1 – vykdant remonto darbus, vairuotojai, važiuojantys pro Kauną, įspėjami susiplanuoti bent pusvalandžiu ilgesnę kelionę. O norintiems išvengti spūsčių siūloma rinktis alternatyvius maršrutus, aplenkiant Kauną. Darbus organizuojanti Automobilių kelių direkcija sako, kad eismas bus ribojamas visą vasarą. Žadama, kad sutvarkytais ruožais galbūt bus leidžiama važiuoti didesniu greičiu.

Automagistralėje A1 ties Kaunu važiuojančių automobilių greitis nuo penktadienio popietės pradeda lėtėti. Per parą vidutiniškai šia atkarpa pravažiuoja daugiau kaip 50 tūkstančių automobilių. Vairuotojai sako spūstyse praleidžiantys nuo pusvalandžio iki valandos. Kad netektų vėluoti, jau iš anksto planuoja ilgesnę kelionę.

Perspėja keliausiančius automagistrale Kaunas-Klaipėda: dėl spūsčių kelyje galite užtrukti pusvalandžiu ilgiau

„Kiekvieną dieną važiuoju po kelis kartus, tiesiog paskaičiuoju laiką. Iki pusės valandos (užtrunku ilgiau – LRT.lt)“, – sako LRT TELEVIZIJOS kalbintas vyras.

„Penktadienis, tikėjomės, kad nebus didelių (kamščių – LRT.lt), bet vis tiek valandą užsidėjome“, – pasakoja kitas vairuotojas.

„Būsiu atviras – erzina. Iš vienos pusės norisi, kad keliai būtų geri, bet iš kitos pusės erzina“, – nurodo kitas vyras.

Eismą stabdo remonto darbai. Automagistralėje rekonstruojama Giraitės sankryža. Čia statomi automobilių ir pėsčiųjų viadukai, įrenginėjamos trys žiedinės sankryžos. 4 kilometrų ruože vykstančių darbų vertė per 17 milijonų. Statybos turėtų būti baigtos lapkritį.

„Turiu nuliūdinti vairuotojus, didesni ribojimai bus taikomi iki rugsėjo 1 d., nes turime skiriamojoje juostoje sukloti lietaus nuotekų kolektorių, turime sumontuoti viadukus ir patį viaduką užmontuoti“, – aiškina „Autokaustos direktoriaus pavaduotojas Justinas Jasiulevičius.

Spūstys formuojasi ne tik prie rekonstruojamos Giraitės sankryžos, bet ir prie statomo naujo tilto per Nerį.

„Yra paprašyta rangovų, kad jau nuo penktadienio antros pusės darbų nebevykdytų, kad kaip įmanoma mažiau trukdytų eismo organizavimą“, – teigia Automobilių kelių direkcijos departamento direktorius Aivaras Vilkelis.

Nenorintiems laiko gaišti spūstyse siūloma rinktis alternatyvius maršrutus. Vykstantiems iš Vilniaus, į Klaipėdą keliauti per Jonavą, Kėdainius, Panevėžį. Iš Marijampolės – per Šakius.

„Tikrai tas sugaištas didesnis atstumas ir pusvalandis vertesni, nei stovėti Kaune ir gaišti laiką spūstyse“, – nurodo A. Vilkelis.

Policijos pareigūnai atkreipia vairuotojų dėmesį, spūstyse neprarasti budrumo. Kad nebūtų eismo įvykių, kurie tik dar labiau stabdytų eismą, nevažiuoti iš juostos į juostą ar sustojus neužsižiūrėti į mobilaus telefono ekraną.

„Daugelis vairuotojų įsivaizduoja, kad jei jau aš stoviu spūstyje, tai aš galiu laisvai dėliotis daiktus, žiūrėti telefonus, parašyti žinutę išklausyti informaciją. Tai teismai yra suformavę praktiką, kad net ir stovint spūstyje, tu esi eisme ir reikia stebėti aplinką, kada eismas pajudėjo, kur sukti, kada stabdyti“, – pabrėžia Kauno kelių policijos viršininkas Vigintas Lukošius.

Baigus remonto darbus vairuotojai ties Kaunu keliu A1 galės važiuoti greičiau iki 110 kilometrų per valandą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.