Eismas

2021.06.12 22:20

Olandijoje bus įrengtas ilgiausias dviračių takas išmargintas vaivorykštės spalvomis

LRT.lt2021.06.12 22:20

Studento Eliaso van Mouriko (22 m.) iniciatyvos dėka Utrechte, Olandijoje, bus įrengtas ilgiausias vaivorykštės spalvomis nudažytas dviračių takas pasaulyje. Dviračių takas bus įrengtas Utrechto mokslo parke. Miesto kolegijos, Utrechto universitetas ir Utrechto universitetinės klinikos suvienijo jėgas šios idėjos realizavimui. Vaivorykštės dviračių taku trys institucijos nori parodyti, kad visi laukiami būti tokiais, kokie yra.

Šia savo idėja Eliasas iš pradžių pasidalino su miesto tarybos naria Melody Deldjou ir kaip mat sulaukė jos paramos. Kadangi savivaldybė negalėjo finansuoti šios idėjos, Elias ir Melody nusprendė parašyti atvirą laišką Utrechto universitetui ir Utrechto taikomųjų mokslų universitetams. Galiausiai jie suvienijo jėgas su UMC Utrecht, kad palaikytų iniciatyvą.

Eliasas džiaugėsi, kad tokiai jo idėjai pritarė ir visos trys institucijos bei sutiko vaivorykštes spalvų dviračių taką įrengti „Pride Month“ metu.

„Daug žmonių gyvena, dirba ir mokosi Utrechto mokslo parke. Todėl puiku, kad tokioje vietoje turėsime simbolį, rodantį, kad čia priimami visi“, – sakė Eliasas.

570 metrų ilgio Utrechto dviračių takas taip pat bus ilgiausias vaivorykštės spalvų dviračių takas pasaulyje. Studentas tikisi, kad šis simbolis prisidės prie bendruomeniškumo jausmo ir įkvėps kitus taip pat aktyviai prisidėti prie įvairovės ir įtraukties didinimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.