Eismas

2021.06.12 16:59

VRM: išaugę registracijos mastai „Regitroje“ galėtų būti siejami su mažėjančiu šešėliu

LRT.lt2021.06.12 16:59

Šią savaitę vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev lankėsi VĮ „Regitra“ padaliniuose ir teigė, kad dabartinė situacija atspindi, kad šešėlio problema išties yra aktuali, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

„Registracijos mastai smarkiai išaugo, gal dar kiek anksti apie tai kalbėti, bet ši situacija rodo, kad vis dėlto šešėlis transporto prekybos srityje yra didelis. Ir tai, kas anksčiau vyko galimai ne visuomet teisėtai, dabar keičiasi. Noriu atsiprašyti visų VĮ „Regitra“ klientų dėl šių nepatogumų, suprantame, kad tai pareikalavo didelės kantrybės ir ištvermės. Mes padarysime viską, kad operatyvus aptarnavimas būtų kuo greičiau užtikrintas“, – teigia vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev.

Nuo gegužės 1 d., siekiant pažaboti šešėlį prekybos automobiliais rinkoje, pradėjo veikti nauja transporto priemonių savininkų apskaitos sistema. Tai reiškia, kad nuo šiol visos šalyje jau esančios transporto priemonės privalo turėti unikalų savininko deklaravimo kodą (SDK). Tai buvo vienas iš veiksnių, dėl ko susidarė eilės VĮ „Regitra“. Įtakos turi ir sezoniškumas bei išaugę klientų srautai dėl buvusių karantino apribojimų.

Nuo gegužės 28 d. „Regitroje“ buvo pakeista klientų aptarnavimo tvarka – daugiau asmenų, kuriems reikalingos transporto priemonių registracijos paslaugos aptarnaujami ir be išankstinės registracijos. Toks sprendimas priimtas siekiant efektyviau valdyti klientų srautus ir skubiais atvejais paslaugą jiems suteikti dar tą pačią dieną. Taip pat didinami „Regitros“ žmogiškieji ištekliai, šiuo metu iš viso jau atrinkta 14 transporto priemonių registracijos specialistų visoje Lietuvoje, kurie dirbs ar jau dirba su visomis registracijos paslaugomis. Didžiojoje dalyje miestų praktiškai visi klientai, kurie atvysta be išankstinės registracijos, yra aptarnaujami iki darbo dienos pabaigos. Didesnis klientų srautas išlieka Vilniaus mieste, todėl čia imamasi papildomų priemonių, tokių kaip darbuotojų komandiravimas iš visos Lietuvos ir naujų darbuotojų priėmimas.

Pažymėtina, kad dėl SDK iki rugsėjo 1 d. bus taikomas tolerancijos laikotarpis, jei asmuo nespėja prievolių atlikti laiku. Kontroliuojančios institucijos sieks ne bausti, o suteikti reikiamą informaciją.

Nuo gegužės 19 d. iki birželio 7d. išduota 100379 SDK kodų, iš jų 66948 išduoti internetu, o 33431 VĮ „Regitra“ padalinyje. Dar iki gegužės 1 d. „Regitra“ suteikė SDK beveik 2 mln. automobilių esančių Lietuvoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.