Eismas

2021.06.10 15:21

Poilsiautojus Palangoje pasitiko policija: baudė Basanavičiaus gatve riedėjusius paspirtukais, dviračiais

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.06.10 15:21

Daliai poilsiautojų ketvirtadienį Palangoje teko pabendrauti su policijos pareigūnais. Pastarieji J. Basanavičiaus gatvėje įspėjo bei baudė draudimo čia riedėti dviračiais, paspirtukais ir kitomis panašiomis transporto priemonėmis nepaisančiuosius. Nuobaudų sulaukę poilsiautojai neslėpė susierzinimo, kritikavo draudimą bei tvirtino pasigedę apie tai įspėjančių ženklų. Vis dėlto pastebima, kad šiemet tvarkos nepaiso mažiau kurorto svečių.

Policijos dėmesys ir nuobaudos – suerzino

Draudimas J. Basanavičiaus gatve bei Birutės parku riedėti paspirtukais, dviračiais ir kitomis panašiomis transporto priemonėmis Palangoje galioja jau trečią vasarą.

Ketvirtadienį priešpiet kurorto policijos pareigūnai kontroliavo, ar judriausioje kurorto promenadoje poilsiautojai paiso šio draudimo. Pažeidėjų ilgai laukti neteko – vos į J. Basanavičiaus gatvę atvykę pareigūnai įspėjo ir nubaudė kelis dviratininkus.

Policijos įspėjimo sulaukęs Vitalijus tvirtino, kad J. Basanavičiaus gatve paspirtuku nevažiavo, o jį atsistūmė iki kavinės, kur papusryčiavo ir tuomet jau nusprendė riedėti link tilto. Netrukus po to, kai su bičiuliu užlipo ant transporto priemonių, sulaukė policijos dėmesio. Vitalijus tvirtino nematęs apie draudimą važiuoti J. Basanavičiaus gatve įspėjančių kelio ženklų.

„Kur tie ženklai yra? Mūsų viešbutis yra čia šalia, mes net nematėme jokių ženklų“, – aiškino iš Šiaulių į Palangą atvykęs Vitalijus.

Vyras piktinosi tokiu draudimu, mat J. Basanavičiaus gatvėje yra dviračių takai, kuriais žmonės ir rieda įvairiomis transporto priemonėmis.

„Ne sezono metu nedraudžia, o sezono metu draudžia. Kodėl? Uždrauskime viską Lietuvoje. Neleiskime žmonėms išgerti, neleiskime nieko ir kvėpuokime kas antrą įkvėpimą“, – susierzinimo neslėpė Vitalijus.

Ketvirtadienį priešpiet 10 eurų dydžio baudos J. Basanavičiaus gatvėje sulaukė ir kaunietis Vytautas.

„Tris minutes įvažiavau į Palangą ir gavau baudą. Pasakė, kad negalima važiuoti. Kažkaip mašinoms galima važiuoti, bet dviračiams – nelabai“, – sakė Vytautas.

Vytautas taip pat tvirtino nepastebėjęs į J. Basanavičiaus gatvę dviračiu įvažiuoti draudžiančių ženklų, tad jam kilo klausimas, ar tokiu atveju tikrai galima bausti žmones.

„Manau, taip pasitikti poilsiautojus nelabai smagu. Gal pirmąsyk reikėtų tiesiog įspėti žmogų, gal daug smagiau būtų poilsiauti čia“, – pastebėjo kaunietis.

Dalis poilsiautojų tvarką palaiko

Tiesa, ne visiems poilsiautojams šis draudimas – staigmena. Iš Alytaus atvykę Robertas ir Danguolė teigė J. Basanavičiaus gatve nevažiojantys, o stumiantys dviračius.

„Kur negalima – nevažiuojame. Pernai buvo tokia tvarka, tai šiemet irgi. Manau, reikia tokio ribojimo, kadangi žmonių daug, būna su vaikais, tai gali visokių nelaimingų atsitikimų būti“, – dėstė Robertas.

Draudimo kritikuoti nebuvo linkusi ir Danguolė. Moters teigimu, reikia gerbti vieniems kitur ir važiuoti ten, kur tai yra leidžiama.

„Basanavičius turi būti laisvas pėstiesiems, žmonėms su vaikais“, – akcentavo Danguolė.

Pora tvirtino, jog apie draudimą informuojančių ženklų pakanka, be to, draudimas jau galioja ne pirmą sezoną, tad Palangoje poilsiauti mėgstantys žmonės jau turėtų žinoti taisykles.

Apie draudimą tik šį ketvirtadienį sužinojęs Ernestas tvirtino, kad šią tvarką palaiko ir jokių nepatogumų dėl to neįžvelgia. Vyro teigimu, toks sprendimas suteikia daugiau erdvės pėstiesiems, kurių vasarą šioje arterijoje būna itin daug.

„Nepatogumų jokių nėra. Yra tam skirti kiti keliai, takeliai. Važiuojame aplinkui“, – sakė Ernestas.

Žmonės linkę paisyti draudimo

Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas pastebėjo, kad draudimas galioja jau senokai, tai tikėtina, kad žmonės prie tvarkos įpranta, apie ją praneša vieni kitiems, mat kol kas J. Basanavičiaus gatvėje nėra draudimo nepaisančių dviratininkų, paspirtukininkų ar kitų transporto priemonių vairuotojų antplūdžio.

„Žmonės, manau, laikosi tos taisyklės, kad dviratininkai nėra čia pageidaujami, kadangi pėstiesiems saugiau vaikščioti nekliudomai negalvojant, kad iš galo kažkas atvažiuos, užvažiuos ant kojos, partrenks ar sužalos. Patruliuojant prieina žmonės, sveikina šią idėją“, – dėstė A. Budginas.

Komisariato viršininko teigimu, įsigaliojus draudimui J. Basanavičiaus gatvėje skaudžių eismo įvykių nenutinka.

Nors baudų sulaukę poilsiautojai tvirtino pasigedę apie draudimą įspėjančių ženklų, tačiau policijos pareigūnai nėra linkę sutikti su šia nuomone.

„Buvo atlikta daug studijų, mes įvertinome situaciją, kad į J. Basanavičiaus gatvę galima patekti iš daug objektų, kelių, privažiavimų, parkelių. Tiek yra apkabinėta ženklais, kad nepastebėti neįmanoma“, – patikino A. Budginas.

Už draudimo nepaisymą yra numatyta administracinė nuobauda – baudos dydis siekia nuo 20 iki 40 eurų. Nusižengiantieji pirmą kartą turi mokėti pusę minimalios baudos.

Draudimas įsigalioja kasmet birželį. Pirmąją šio mėnesio savaitę policijos pareigūnai žmonėms primena apie atnaujinamą taisyklę bei tolerantiškiau žiūri į nusižengiančiuosius, tačiau vėliau pareigūnų atlaidumo tikėtis nereikėtų.

„Jaučiasi žymus skirtumas nuo praėjusios vasaros. Gal jau žmonės įprato, gal atkreipia dėmesį į ženklus. Kiek buvo praėjusiais metais pažeidimų, tai šiemet – gerokai mažiau“, – patikino vyriausioji patrulė Sandra Daugalienė.

Pareigūnės teigimu, įprastai įkliuvę pažeidėjai teisinasi, jog nepastebėjo draudimo, nežinojo apie tai arba labai skuba.

Analogiškas draudimas galioja ir Birutės parke. Čia, anot A. Budgino taip pat pasitaiko pavienių pažeidėjų.

„Natūralu. Vieni sako, kad žino, bet galvojo, kad pralįs. Būna užsieniečių, kurie nežino, kad čia negalima važiuoti. Žmonės yra žmonės“, – apibendrino pašnekovas.

Dviračiais, paspirtukais ir kitomis panašiomis transporto priemonėmis negalima važiuoti ir Palangos tiltu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.