Eismas

2021.06.09 15:26

Rengiamasi infrastruktūros plėtrai „Rail Baltica“ ruože iki Latvijos sienos

BNS2021.06.09 15:26

Baltijos šalims tiesiant europinės vėžės geležinkelį „Rail Baltica“, Vyriausybė trečiadienį leido planuoti regioninių stočių plėtrą ruože nuo Kauno iki sienos su Latvija.

Susisiekimo ministerija pažymi, kad komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo plane bus numatyti ruožo elektrifikavimo bei modernios Europos geležinkelių eismo valdymo sistemos diegimo darbai.

Vystymo plane, be kita ko, bus numatoma geležinkelių transporto eismo kontrolės, valdymo ir signalizacijos sistemų ir jų įrenginių plėtra.

Pasak ministerijos, projekto įgyvendinimas minėtame ruože jau yra pažengęs: baigtas žemės paėmimas visuomenės poreikiams geležinkelio linijai ir jungiamųjų automobilių kelių statybai bei rekonstrukcijai, taip pat yra baigiamas projektavimo etapas, pradėtos skirtingų rangos darbų etapų viešųjų pirkimų procedūros.

Įgyvendinant „Rail Baltica“ planuojama iki 2026 metų nutiesti elektrifikuotą geležinkelio liniją, eisiančią nuo Varšuvos per Kauną ir Rygą iki Talino. Bendra projekto vertė siekia apie 5,8 mlrd. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt