Eismas

2021.06.01 20:32

Australijos policija paviešino įrašą, kaip didesniu nei 260 km/val. greičiu lakstęs motociklininkas vėliau rėžėsi į stovintį sunkvežimį

LRT.lt2021.06.01 20:32

Ne paslaptis, kad važiuoti motociklu gali būti pavojinga net ir tada, kai laikomasi numatytų Kelių eismo taisyklių. Sėdintys automobiliuose neretai nepastebi dviratėmis transporto priemonėmis važiuojančių dviratininkų ir motociklininkų, todėl pastariesiems kyla didesnis pavojus, kuris dar labiau išauga jei šie eismo dalyviai patys nusprendžia nepaisyti saugumo taisyklių.

Prieš savaitę Pietų Australijos pareigūnai pasidalino šokiruojančiu vaizdo įrašu, kuris buvo nufilmuotas ant motociklininko šalmo sumontuota kamera. Jame matyti, kaip dideliu greičiu važiavęs motociklininkas atsitrenkė į sunkvežimio galą. Tik per plauką išgyvenęs motociklo vairuotojas prieš lemtingą įvykį lėkė didesniu nei 265 km/val. greičiu.

Pareigūnai įspėjo, kad vaizdo įrašas yra pakankamai šokiruojantis, mat matosi, jog dideliu greičiu į sunkvežimį atsitrenkęs vairuotojas po avarijos nebejuda. Dėl didelio smūgio motociklininkas patyrė sunkių sužalojimų, dėl kurių du mėnesius po avarijos praleido komoje. Įvykio metu vyras patyrė smegenų pažeidimą, dėl kurio nebegali rišliai ir aiškiai kalbėti, o iki gyvenimo pabaigos jam reikės artimųjų priežiūros.

Pietų Australijos policija tvirtina, kad vairuotojas liko gyvas tik dėl skubios pagalbos, kurią iškart vietoje jam suteikė avariją matę žmonės. Policija pažymi, kad tai buvo tie patys žmonės, kuriems motociklininkas kėlė pavojų prieš atsitrenkdamas į sunkvežimį. Jie pabrėžia, kad toks elgesys turi įtakos ne tik Kelių eismo taisykles pažeidžiančių vairuotojų, bet ir kitų eismo dalyvių saugumui.

Šį vaizdo įrašą Pietų Australijos pareigūnams perdavė pati nukentėjusio motociklininko žmona.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt