Eismas

2021.05.26 10:40

Bus svarstoma galimybė prie Seimo įrengti elektromobilių įkrovimo aikšteles

Jadvyga Bieliavska, ELTA2021.05.26 10:40

Seimo valdyba pavedė Seimo kancleriui Modestui Gelbūdai išanalizuoti galimybę parlamento rūmų vidiniame kieme ir šalia rūmų esančiuose automobilių stovėjimo aikštelėse įrengti elektromobilių įkrovimo stoteles.

Šią idėją trečiadienį iškėlė Seimo vicepirmininkas Jonas Jarutis. „Neišvengiamai turėsime eiti link žaliosios ekonomikos. Gal būtų galima apsvarstyti galimybę vidiniame kieme ir lauko aikštelėse įrengti elektromobilių įkrovimo stoteles? Gal tai paskatintų dar daugiau įsigyti elektromobilių“, – Seimo valdybos posėdyje svarstė J. Jarutis.

Pritardamas tokiai idėjai Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas pastebėjo, kad gal anksčiau tai atrodytų kaip privilegija, bet šiuo metu tai jau tampa būtinybė.

„Dabar panašiai kaip butą įrengti, pavyzdžiui, jokios rozetės neturėti prietaisui pakrauti. Tai jau tampa kiekvienos aikštelės būtinybė, o ne kažkokia privilegija. Todėl siūlau valdybai politinę nuomonę nusistatyti“, – sakė P. Saudargas.

Seimo kancleris M. Gelbūda informavo, kad jau yra gavęs raštišką tokį prašymą, ir pažadėjo šią galimybę analizuoti. „Gera, puiki mintis, mes stengsimės surasti sprendimą“, – užtikrino jis.

Po diskusijų Seimo valdyba pavedė parlamento kancleriui išanalizuoti galimybes įrengti elektromobilių įkrovimo stoteles ir apie tai ją informuoti.

Beje, Seimo dviratininkai neliko diskusijos nuošalyje, jie irgi turėjo su savo transporto priemone susijusių pageidavimų.

Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas pasiūlė gerinti dviračių saugojimo ir statymo infrastruktūrą.

Tam pritardamas dviračiu į Seimą atvykstantis Seimo vicepirmininkas Andrius Mazuronis apgailestavo, kad jo transporto priemonė buvo sulyta, todėl paprašė patobulinti dviračių saugojimo vietas, įrengiant stogelį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt