Eismas

2021.05.16 21:42

Kurortuose nuo vasaros pradžios brangsta automobilių statymas – sieks išvengti spūsčių

Jovita Gaižauskaitė-Remesė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.05.16 21:42

Skaičiuojant atostogų biudžetą, reikia nepamiršti ir rinkliavų: kurortuose brangsta automobilių statymas. Siekiama, kad poilsiautojai rinktųsi ekologiškesnį transportą, daugiau vaikščiotų ir išvengtų automobilių spūsčių.

Inžinieriui Mindaugui paklūsta keli šimtai parkomatų visoje Lietuvoje, bet dabar daugiausia dėmesio reikalauja Palanga: nuo šiandien pradedama rinkliava už automobilių statymą.

Kai kur įkainiai kyla. Ypač – centrinėje kurorto dalyje. Palangoje rinkliava renkama visą parą – populiariausiose gatvėse palikti automobilį valandai kainuos 2 eurus.

Žinios. Nuo rytojaus galimybė skiepytis turėtų būti atverta dar vienai amžiaus grupei – nuo 45-erių

„Dabar žalioje zonoje valandos kaina bus 2 eurai, seniau buvo 1,70 euro, kitose – raudonojoje ir geltonojoje zonoje, lieka tas pats įkainis: 60 centų geltonoje ir 1,20 raudonojoje zonoje“, – sakė Palangos rinkliavų centro direktorius Bronius Martinkus.

Kurorto taryba apmokestino ir keletą naujų vietų: dvi mokamos zonos atsiranda Šventojoje. Dar kainuos ir automobilių statymas Nemirsetoje, prie vadinamojo šunų paplūdimio.

Vasarą į Palangą suplūsta šimtai tūkstančių poilsiautojų, siekiama, kad bent po kurorto centrą nezuitų vien mašinos.

„Palangoje turėtų vyrauti ne transportas, o turėtų vyrauti dviračiai, pėstieji, vis tik ekologija yra svarbiau už automobilius“, – pridūrė D. Mockaitis.

Pernai Palanga surinko beveik 700 tūkst. eurų rinkliavos, suma atsiduria miesto biudžete, atnaujinama infrastruktūra, kurortas puošiamas gėlėmis, įrennngiamos poilsio erdvės. Tradiciškai Palangoje renkamas pagalvės mokestis – po eurą už naktį.

Ketinančių aplankyti Kuršių neriją, laukia kelionė keltu – automobilį perkelti kainuos beveik 13 eurų. Alksnynės kontrolės poste rinkliava už ekologiją lengvajam automobiliui gegužę – 10 eurų, vasarą – 30. Valanda parkavimo populiariausiose aikštelėse – pusantro euro. Nemokamų kelių į Kuršių neriją nebelieka. Už orlaivio nusileidimą Nidos aedrome pilotas turės sumokėti 20 eurų, kainuos ir jame stovėti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.