Eismas

2021.05.13 20:11

Imamasi priemonių „Regitroje“ susidariusių eilių mažinimui, vilniečiai transporto priemones galės registruoti ir kitur

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.05.13 20:11

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad imamasi papildomų priemonių siekiant sumažinti „Regitroje“ dėl naujos automobilių registravimo tvarkos susidarančias eiles. Pasak jos, didžiausios eilės susidaro Vilniuje, todėl šio miesto gyventojai transporto priemones galės registruoti ir kitur.

„Yra prailgintas „Regitros“ darbo laikas, papildomai dirbama ir pirmadienį, atskirti verslo ir fizinių asmenų srautai. Kaip mes matome, didžiausi klientų srautai Vilniuje, todėl norintiems registruotis automobilius, tą bus galima padaryti kitose, artimesnėse savivaldybėse. Taip pat įvestos papildomos telefonos linijos, o pokyčiai buvo būtini, kad tas šešėlis būtų suvaldytas“, – sako Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Nuo gegužės 1-osios įsigaliojo naujoji automobilių registravimo tvarka, kuria remiantis kiekvienas šalyje registruotas ar įregistruojamas automobilis turi turėti savininko deklaravimo kodą. Dalis vairuotojų skundėsi, kad registravimo sistema stringa ir dėl to tenka laukti eilėse.

Įsigaliojus tvarkai, kai visi automobiliai privalo turėti savininko deklaravimo kodą ir dėl to stringant „Regitros“ darbui, automobilio registravimas gali užtrukti porą savaičių.

Verslininkai sako, kad dėl to stringa pardavimai.

„Regitros“ vadovai teigia, esą siūlę tvarką atidėti arba įgyvendinti etapais. Tačiau vidaus reikalų viceministro įsitikinimu, nepatogumai nėra tokie jau dideli, kad reikėtų tvarką atšaukti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.