Eismas

2021.05.13 17:20

Seimas siūlo trumpinti baudų už greičio viršijimą skyrimo terminą

Jadvyga Bieliavska, ELTA2021.05.13 17:20

Seimas po pateikimo pritarė Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisoms, kurios neleistų „kaupti“ nuobaudų vairuotojams už greičio viršijimą.

Ketvirtadienį Ekonomikos komiteto pirmininko Kazio Starkevičiaus pristatytas kodekso pataisas po pateikimo parėmė 74 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, susilaikė 1 parlamentaras. Įveikę svarstymą komitetuose, į plenarinių posėdžių salę jos sugrįš birželio 22 d.

Už greičio viršijimą, kuris užfiksuotas transporto priemonės nuotrauka, vaizdo įrašu arba stacionariomis ar mobiliosiomis teisės pažeidimų fiksavimo sistemomis, siūloma taikyti sutrumpintą administracinės nuobaudos skyrimo terminą – ne vėliau kaip per dvidešimt darbo dienų nuo administracinio nusižengimo padarymo dienos.

Sutrumpintą nuobaudos skyrimo terminą siūloma taikyti tik už nustatyto greičio viršijimą.

Pasak K. Starkevičiaus, projekto rengimą paskatino atvejai, kai už padarytus administracinius nusižengimus vairuotojus protokolai su nurodymu sumokėti baudą pasiekia netgi po metų ar dviejų.

Šiuo metu galiojančiame ANK yra nustatyta, kad administracinė nuobauda gali būti paskirta ne vėliau kaip per dvejus metus nuo administracinio nusižengimo padarymo dienos. Dviejų metų terminas taikomas visiems nusižengimams be išimties.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.