Eismas

2021.05.12 11:01

Naujos automobilių registravimo sistemos subtilybės: iššūkiai ne tik vairuotojams, bet ir „Regitrai“

Eglė Girdenytė, LRT.lt2021.05.12 11:01

Nuo gegužės 1-osios įsigaliojo naujoji automobilių registravimo tvarka, kuria remiantis kiekvienas šalyje registruotas ar įregistruojamas automobilis turi turėti savininko deklaravimo kodą (SDK). Netrukus pasigirdo nepasitenkinimas, kad registruojantis eilėse vairuotojams tenka laukti ir visą dieną. Tačiau LRT.lt nuvykus šalia Vilniaus „Regitros“ padalinio, vaizdas kitoks – eilių nėra, o laukiantys žmonės registravosi iš anksto.

Anksčiau vairuotojai skundėsi, kad sistema nuolat stringa, automobilių įregistruoti ar perregistruoti nepavyksta bandant netgi savaitę, o eilėse prie „Regitros“ padalinių tenka laukti ne kelias valandas, o beveik visą dieną.

Tiesioginės transliacijos metu paklausėme vairuotojų, su kokiomis problemomis jie susiduria, o su „Regitros“ Vilniaus filialo direktoriaus pavaduotoju Gintautu Valučiu aptarėme jiems kylančius iššūkius.

Vairuotojai teigia, kad pagrindine problema tampa eilės, mat išankstinės registracijos laikai būna akimirksiu išgraibstomi, todėl negaunantys numatytų laikų būna priversti laukti gyvose eilėse. Tiesa, tiek patys vairuotojai, tiek ir „Regitros“ atstovai pastebi, kad dabar nusidriekiančios eilės jau yra mažesnės, tačiau neslepia, kad iššūkių yra ne ką mažiau.

„Automobilių verslas susiduria su nemažai iššūkių, nes dėl susidarančių eilių automobilių pardavimas lėtėja, o vairuotojai patikusios transporto priemonės būna priversti laukti ir savaitę arba dvi. Patys namų darbus atlikome, iš anksto pasirūpiname, kad automobiliai turėtų SDK kodus, su tuo ir problemų nekilo, tačiau transporto priemonės registravimas tama iššūkiu“, – aiškino automobilių versle dirbantis Žydrius.

G. Valutis teigia, kad daugiausia nesklandumų ir klausimų vairuotojams kilo pirmosiomis dienomis, todėl praėjus beveik dviems savaitėms nuo tvarkos įsigaliojimo, eilės prie padalinio jau yra mažesnės. Tiesa, „Regitros“ atstovas tikina, kad bėgant laikui vairuotojai prie sistemos įpras, ypač, kai bus pašalinti sistemų trikdžiai, kuriuos kiekvieną dieną sprendžia informacinių technologijų specialistai.

Pašnekovas teigė, kad vien tik nuo gegužės 1 dienos, per 12 dienų, jau buvo sugeneruota 29 tūkst. SDK kodų naujai registruojamoms arba šalyje jau įregistruotoms, tačiau kitam savininkui perleidžiamoms transporto priemonėms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.