Eismas

2021.05.06 19:51

Lenkas muša šalies rekordus: gauti vairuotojo pažymėjimą stengiasi jau 17 metų, tačiau ir 192 kartas buvo nesėkmingas

LRT.lt2021.05.06 19:51

Vairavimo egzaminai ne vienam pradedančiajam vairuotojui kelia galvos skausmą ir nerimą, vis dėlto ne vienas gali pasigirti, kad tiek teorinę, tiek praktinę dalį išlaikė iš pirmo karto. Vis dėlto, tokiais asmeniniais pasiekimais gali pasigirti ne visi, tačiau vieno Lenkijoje gyvenančio vyro nesėkmė tapo netgi valstybės rekordu – jis jau 192 kartą neišlaikę vairavimo egzamino teorinės dalies.

„Notes from Poland“ skelbia, kad Lenkijos piliečiai, norintys įgyti vairuotojo pažymėjimą, pirmiausia turi išlaikyti teorinę egzamino dalį, o tik tuomet jiems leidžiama sėsti prie vairo ir įrodyti praktinius gebėjimus. Kartai, kiek vienas žmogus gali laikyti egzaminą – nelimituojami, tačiau teorijos egzaminų rezultatų vidurkis šalyje paprastai svyruoja nuo 50 iki 60 proc., o praktinių – mažiau nei 40 proc.

50-metis vyras iš Petrakavo, kurio vardas nebuvo atskleistas, pirmą kartą išlaikyti teorijos egzaminą pabandė beveik prieš du dešimtmečius. Vietos nacionalinio transliuotojo duomenimis, šis vyras už galimybes vis perlaikyti teorijos egzaminą jau turėjo išleisti apie 6000 zlotų (1300 eurų).

Lenkai teorijos egzaminą vidutiniškai išlaiko antru ar trečiu bandymu. Antras blogiausias vairuotojas, šalies Provincijos kelių eismo centro, esančio Petrakove, duomenimis, teorijos egzaminą išlaikė iš 40 karto. Dar vienas panašus atvejis užfiksuotas Opolės mieste, kur teorijos egzaminą būsimas vairuotojas išlaikė iš 113 bandymo.

Tiesa, apie panašų atvejį dar šių metų pradžioje pranešė ir britų žiniasklaida. Tuomet taip pat buvo skelbiama apie šalies rekordą, kurį pasiekė 42 metų britas teorijos egzaminą išlaikęs iš 158-ojo karto. Kol kas pasaulyje daugiausia kartų teorijos egzamino neišlaikiusi yra moteris iš Pietų Korėjos, ji tai padaryti bandė 950 kartų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.