Eismas

2021.04.28 18:07

Lietuvoje duotas startas „Metų sunkvežimio 2021“ rinkimams

LRT.lt2021.04.28 18:07

Trečiadienio popietę Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ duotas startas pirmą kartą šalyje rengiamiems „DKV LIVE Metų sunkvežimio“ rinkimams. Iki šiol tik užsienyje vykusiose parodose į vieną gretą sustodavę didieji sunkvežimių gamintojai gavo progą išsirikiuoti ir Lietuvoje, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Pirmą kartą surengtame konkurse dėl geriausiojo vardo rungiasi septyni skirtingi sunkvežimiai, kuriuos galima vadinti ne tik Lietuvos rinkos, bet ir Europos rinkos naujienomis. Pristatyta technika jau parengta autonominėms kelionėms, kupina saugumo sistemų ir komforto elementų vairuotojams.

„DKV LIVE Metų sunkvežimio 2021“ konkurse dalyvauja šie modeliai (abėcėlės tvarka):

• „Ford F-Max“
• „Iveco S-Way“
• MAN TGX
• „Mercedes-Benz Actros“
• „Scania R“
• „Scania S“
• „Volvo FH“

Laukia griežti bandymai

Visų konkurso dalyvių laukia kruopštūs bandymai ir patikros gegužės 7-8 dienomis vyksiančiuose bandymuose Šiaulių Darbo rinkos mokymo centro autodrome. Tačiau dalį informacijos sunkvežimiai suburtai 10 profesionalų komisijai „atiduos“ dar prieš bandymus, mat visuose sunkiasvoriuose sumontuota „DKV LIVE“ telematikos įranga, leidžianti matyti visus logistikos versle svarbus sunkvežimio parametrus ir dar daugiau.Žada aštrią kovą

Kas dvejus metus vyksiantį konkursą rengia Lietuvos žurnalistų autoklubas, organizuojantis tokius renginius, kaip „Lietuvos metų automobilio“, „Geriausio Lietuvos vairuotojo“, „Lietuvos komercinio automobilio“ konkursai.

Organizatoriai jau dabar prognozuoja, kad aršiausia kova laukia dėl metų geriausiojo vardo, o taip pat – alternatyviais degalais varomiems sunkvežimiams skirtoje „Eko“ kategorijoje.

Nugalėtojai paaiškės gegužės viduryje vyksiančiuose iškilminguose apdovanojimuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt