Eismas

2021.04.25 18:17

Atlaisvėjus karantinui, auga autobusų keleivių srautai: piko valandomis susidaro tikros grūstys

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.04.25 18:17

Švelnėjant karantinui, auga miestų autobusų keleivių srautai. Šiaulių savivaldybė prašo gyventojų perplanuoti keliones, o įmones koreguoti darbo laiką, kad per piką autobusuose sumažėtų grūstys.

Šiauliuose jau mėnesį auga keleivių srautai. Daugiausia žmonių miesto autobusais keliauja apie 7 ryte ir nuo 4 valandos popiet. Nors per karantiną leidžiama užpildyti tik trečdalį autobuso, piko valandomis žmonių būna daug daugiau.

Žinios. Eidamas 89-uosius metus, mirė rašytojas Vytautas Jurgis Bubnys

„Žinote, nėra labai smagu, kai daug vienas prie kito. Bet nėra pasirinkimo, iš darbo reikia kažkaip sugrįžti, taip ir važiuojame“, – sako keleivis.

„Autobuse tai tikrai iš ryto važiuojant, tai tikrai nesaugiai. Nes labai daug žmonių. Ypač keturioliktas“, – pastebi kitas.

Per darbo dieną miesto autobusuose pažymima apie 26 tūkstančius bilietėlių. Tačiau kontrolieriai tikrina ne juos, o skaičiuoja keleivius. Jų perpus mažiau, nei prieš pandemiją, bet tokius srautus valdyti per karantiną sudėtinga.

„Jau tikrai esame išsėmę savo autobusų resursus, visa technika kas tik gali, kas yra eksploatuojama tas važiuoja miesto maršrutais“, – sako Marius Zdanavičius, „Busturo“ keleivių pervežimo skyriaus vadovas.

Savivaldybė prašo gyventojų perplanuoti keliones. Kaip ir per visą karantiną – dauguma keleivių yra senjorai. Jiems patariama autobusais važiuoti ne piko valandomis, geriausia nuo 9 ryto iki vidurdienio.

Įmonių savivaldybė prašo pakoreguoti darbo pradžios ir pabaigos laiką.

„Pradeda darbus anksčiau arba perskirsto pamainas ankstesniu laiku. kiti ėmėsi kompleksinių sprendimų dėl bendro transporto. Ir darbuotojų kooperavimosi važiuojant į darbą. Kiti, priėmė dar įdomesnių – kadangi laikotarpis keičiasi, artėja šiltasis metų laikas, iniciavo“, – sako Vytis Lembutis, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas.

Atlaisvinus karantino ribojimus keleivių srautai pradėjo augti visoje šalyje. Keleivių vežėjai tikina, kad vis dažniau autobusais keliaujama ir į kapines bei sodus. Todėl artimiausiu metu ten kursuos papildomų autobusų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt