Eismas

2021.04.07 12:15

„Ford“ pranešė, kad į taršos mažinimą kompanija investuos 22 milijardus

LRT.lt2021.04.07 12:15

Taršai mažinti ir tvariai veiklai įmonės skiria vis daugiau dėmesio, ne išimtis yra ir automobilių gamintojai. „Ford“ paskelbė ambicingus taršos mažinimo planus bei užsibrėžė iki 2035 m. reikšmingai sumažinti įmonės veiklos ir jos sukurtų automobilių išmetamą anglies dvideginio kiekį, o iki 2030 m. elektrifikuoti visus siūlomus modelius, skelbiama „Velocita“ pranešime žiniasklaidai.

Netaršios kelionės ir veikla

Pristatydamas 2021 m. integruoto tvarumo ir finansinės ataskaitos santrauką „Ford“ paskelbė, kad numatė šiltnamio efektą keliančių dujų mažinimo planą, kuris įmonei padės iki 2050 m. pasiekti neutralų anglies dvideginio poveikį. Iki 2035 m. bus siekiama pasaulinės įmonės veiklos taršą mažinti 76 proc., o pasaulyje parduodamų naujų transporto priemonių emisijų – 50 proc.

Šio tikslo gamintojas sieks kurdamasi elektros pavarą turinčius automobilius. Vien Europoje „Ford“ numatė iki 2030 m. elektrifikuoti visus lengvuosius keleivinius automobilius, o iki 2024 m. pradžios pasiūlyti visiškai elektrinių arba iš tinklo įkraunamų hibridinių komercinių automobilių asortimentą.

Pirmas žingsnis visiškos elektrifikacijos link – milijardo dolerių investicija į Kelno automobilių surinkimo padalinį, kurį gamintojas siekia paversti elektromobilių gamybos centru – pirmuoju „Ford“ padaliniu Europoje.

Atsakinga transporto gamyba

Gamintojas daugiausia dėmesio skiria investicijoms į elektrinius ir autonominius automobilius, taip pat ir į transporto junglumą. „Ford“ neseniai padvigubino elektriniam transportui skirtas investicijas ir numatė iki 2026 m. skirti 22 milijardus dolerių. Tai gamintojui leis tęsti kai kurių populiarių modelių elektrifikaciją.

Tiesa, nepaisant investicijų į veiklos ir gaminamų automobilių taršos mažinimą, šių metų pradžioje bendrovė tapo pirmąja Amerikos automobilių gamintoja, prisijungusia prie Atsakingo kasybos užtikrinimo iniciatyvos (angl. Responsible Mining Assurance), pabrėžiančios atsakingai naudojamas žaliavas automobiliams gaminti.

„Ford“ yra pasiryžęs sparčiau judėti elektrifikuotų transporto priemonių link ir pasiekti neutralų anglies dvideginio poveikį, – sako Stuartas Southgate, „Ford“ Europos tvarumo, aplinkos ir saugos inžinerijos direktorius. – Praėję dvylika mėnesių dar labiau pabrėžė, kaip svarbu rūpintis pasauliu ir vienas kitu. Negalime sėdėti vietoje, nes turime veikti ir kurti ateitį – geresnį pasaulį visiems.“