Eismas

2021.04.06 19:56

Vairuotojai skuba keisti žiemines padangas: eilėse teks laukti ir kelias dienas

Žygintas Abromaitis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.04.06 19:56

Vyriausybei iki gegužės 10-osios pratęsus terminą pasikeisti spygliuotas žiemines padangas, gyventojai stengiasi kuo ankščiau tai padaryti. Kaip ir rudenį, autoservisai klientus registruoja iš anksto, todėl eilių kol kas pavyksta išvengti. Ekspertai pastebi, lietuvių įpročiai keičiasi – spygliuotas padangas renkasi vis mažiau vairuotojų.

„Melgos“ autoservise jau prasidėjo kasmetis darbymetis. Vis daugiau vairuotojų keičia žiemines padangas į vasarines. Tiesa, laikomasi griežtų reikalavimų – dėl pandemijos klientai turi registruotis iš anksto, o atvykus laukti, kol padangos bus pakeistos.

Vieno sostinėje esančio padalinio vadovas Algirdas Bartkevičius sako, kad dalis vairuotojų investuoja į saugumą – renkasi geras žiemines ir vasarines padangas. Tačiau yra ir nemažai tokių, kurie nevengia rinktis universalių, visiems sezonams tinkamų, padangų.

„Žiemą reikia važiuoti su žieminėmis padangomis, vasarą – su vasarinėmis. Net ir ši žiema parodė, kad žiemos būna atšiaurios net ir pas mus, neužtenka vien tik tai tų visiems sezonams tinkančių“, – aiškina A. Bartkevičius.

Žinios. Rusijoje policija pradėjo protestuotojų sulaikymus prie kalėjimo, kur įkalintas Navalnas

Anot „Vilniaus Tech“ universiteto docento Vido Žuraulio, gyventojų įpročiai keičiasi – spygliuotas žiemines padangas renkasi vis mažiau vairuotojų. Ir žiemos nebe tokios žvarbios, ir kelių kokybė vis gerėja, asortimentas žieminių padangų, bet nespygliuotų, taip pat yra itin platus.

„Baziniai tipai žieminių padangų – minkštojo mišinio, europinio, vidutinio kietumo mišinio – leidžia vairuotojui pasirinkti priklausomai nuo to, kur jis dažniausiai važiuoja. Ar išvažiuoja iš tų prižiūrimų kelių dažniau, ar rečiau“, – aiškina docentas.

Vyriausybė iki gegužės 10 dienos pratęsė laiką, per kurį galima pasikeisti žiemines spygliuotas padangas. Toks sprendimas priimtas dėl judėjimo tarp savivaldybių ribojimo. Vairuotojai nuogąstavo, kad negalės laiku pasikeisti padangų, nes jos sandėliuojamos kitoje savivaldybėje. Tačiau apsisprendus ribojimus naikinti, norinčiųjų keisti padangas turėtų daugėti. Dabar servisuose užsakymų yra bent kelioms dienoms į priekį, bet daugelis gali luktelėti ir ilgiau.

„Jeigu vairuotojas naudoja nedygliuotas žiemines padangas, jam paprasčiau. Nėra jokių papildomų apribojimų, jis gali važinėtis su žieminėmis padangomis ir vasaros metu, bet, aišku, dauguma vairuotojų pasikeičia jas ir tą rekomenduoja ekspertai“, – LRT TELEVIZIJAI sako susisiekimo ministerijos atstovas Vidmantas Pumputis.

Ekspertai atkreipia dėmesį ir į tai, kad keičiant padangas ne visi vairuotojai linkę išlaidauti. Keičia tik tas, kurios jau susidėvėjusios.

„Geriau geresnes padangas montuoti ant galinės ašies, nes tada suvaldyti automobilį, kai slysta šiek tiek – pirmiau priekinė ašis tai daro – nepakankamas pasukamumas, yra geriau. Nereikia tokių gerų įgūdžių, nereikia labai greitos reakcijos“, – tikina V. Žuraulis.

Aplinkos ministerija vairuotojus ragina neišmesti senų padangų kur papuola. Gali tekti sumokėti 44 eurus už aplinkai padarytą žalą ir dar ir nuo 30 iki 90 eurų siekiančią baudą. Įprastai servisai gali priimti jau nebenaudojamas padangas, jeigu įsigyjamos naujos. Netinkamas padangas ar seną alyvą, aušinimo skysčius nemokamai galima palinkti ir stambiųjų atliekų surinkimo aikštelėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.