Eismas

2021.03.30 08:03

Velykų savaitgalį policija pasitelks gausesnes pajėgas, bet perspėja: patikros poste gali tekti laukti pusvalandį ar kiek daugiau

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.03.30 08:03

Praėjusį savaitgalį apgręžusi 1383 vairuotojus patikros postuose šalia savivaldybių ribų, Lietuvos policija patikras vykdys ir šventinį Velykų savaitgalį – pareigūnų skaičių planuojama didinti, tad ir eismo pralaidumą gerinti, jog eilių būtų kuo mažiau. Tačiau laukti apie pusvalandį gali tekti, sako generalinio komisaro pavaduotojas.

Pasak policijos generalinio komisaro pavaduotojo Arūno Paulausko, įsibėgėjant pavasariui žmonių mobilumas keliuose yra panašus kaip ir praėjusiais metais tuo pačiu metu, o kai kuriais atvejais ir didesnis.

Per praėjusį savaitgalį policija apgręžė per tūkstantį be svarios priežasties patekti ne į savo gyvenamąją savivaldybę norėjusius vairuotojus, o 102 iš jų išrašyti protokolai. Kai kur, pavyzdžiui, keliuose greta Vilniaus, buvo susidariusios spūstys. A. Paulausko teigimu, visiškai jų išvengti nepavyks greičiausiai ir kitą savaitgalį.

„Išanalizavome situaciją, vakar turėjome pasitarimą su apskričių policijos vadovais ir aptarėme, kad ateinantį savaitgalį, kuomet vėl intensyviai dirbsime Lietuvos keliuose, tokių spūsčių (turėtume) maksimaliai išvengti arba padaryti jas kiek įmanoma mažesnėmis, t.y. didinti tikrinančių pareigūnų skaičių ir didinti postų pralaidumą. Tikrai ieškosime priemonių, kad žmonėms nereikėtų iki 2 valandų stovėti ir laukti, bet turbūt reikia pripažinti, kad kai kuriais atvejais 30-40 minučių visgi gali tekti laukti tuose postuose, nes eismo srautas gana didelis, o savo pareigą mes privalome atlikti“, – sakė generalinio komisaro pavaduotojas.

Jis priminė, kad keliaujantiems nebūtina turėti dokumento, patvirtinančio teisę vykti į kitą savivaldybę, pakanka su savimi turėti kokybišką jo nuotrauką, pavyzdžiui, mobiliajame telefone.

Privalomojoje saviizoliacijoje esančių asmenų patikrinimą dėl buvimo gyvenamojoje vietoje vykdanti policija praėjusią savaitę taip pat skyrė baudas 41 asmeniui, kurie saviizoliacijos nesilaikė.

„Pažeidimų pasitaiko, ir nemažai. Tikriname, kaip minėjote, ir saviiizoliacijoje esančius asmenis, pavyzdžiui, per praėjusią savaitę patikrinome beveik 5,5 tūkst. asmenų, esančių saviizoliacijoje ir nustatytas 41 pažeidimas, kuomet asmenys nerasti, buvo pasišalinę iš savo gyvenamosios vietos“, – sakė A. Paulauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt