Eismas

2021.03.20 18:31

Sužinokite: 5 paprastos taisyklės, išsaugančios automobilio ilgaamžiškumą ir didesnę kainą

LRT.lt2021.03.20 18:31

Visai nesvarbu, ar esate naujutėlaičio, ar naudoto automobilio savininkas, tinkama transporto priemonės priežiūra aktuali bet kuriuo atveju, skalbiama „Gelgotos transportas“ tinklaraštyje. Tikriausiai ne kartą esate skaitę ar bent girdėję siūlymus, į ką vertėtų kreipti dėmesį. Pateikiame 5 kertinius patarimus, kurių laikymasis pagerins automobilio būklę bei užtikrins komfortiškas keliones.

1. Pradėkite nuo savęs: keiskite įpročius ir vairavimo stilių

Manantiems, jog automobilio būklė priklauso tik nuo tiesioginio vidaus ar išorės poveikio, vertėtų susimąstyti ir apie automobilį vairuojančiojo vaidmenį. Be naujų detalių, reguliarios apžiūros, technikų profesionalumo ar tvarkos salone, labai svarbi ir jūsų, kaip transporto priemonės naudotojo, elgsena. Pavyzdžiui, automobilį nuolat perpildant sunkiasvoriais daiktais, važiuoklei, pakabai bei automobilio stabdžiams tenka papildoma įtampa. Papildomas minusas, jog kelionei sunaudosite daugiau nei įprasta degalų.

Taip pat dažnai daroma vairuotojų klaida – itin staigus pagreitėjimas (akceleracija). Noras dūmų debesyje ir su trenksmu pajudėti iš vietos automobiliui yra ypač žalingas. Dėl staigaus starto greitai dėvisi stabdžių kaladėlės, tad net ir retsykiais tokiu būdu kamuojama transporto priemonė pareikalaus remonto darbų.

Dar vienas žalingas įprotis, alinantis automobilį – minimalus kuro bako užpildymas. Pastoviai užpildant tik ketvirtį ar dar mažesnę bako dalį, tikėtina, jog kur kas greičiau turėsite pakeisti kuro siurblį.

2. Vykdykite ne pavienes, o reguliarias patikras

Nenorint, jog autoservisas taptų automobilio antrais namais, pravartu sau nusistatyti taisykles ir kas tam tikrą laiko periodą vykdyti transporto priemonės patikras. Svarbu suvokti, jog išoriškai nematomi ar akivaizdžiai nejaučiami gedimai nereiškia, jog problemų nėra. Tad prevencija arba pirminėse stadijose identifikuoti gedimai ilgalaikėje perspektyvoje tikrai pasiteisins. Padangų slėgio lygį nesunkiai pasitikrins kiekvienas vairuotojas, o daugiau automechaninių žinių ar specifinės įrangos rekalaujančius darbus vertėtų patikėti profesionalams.

3. Neužmirškite automobilio atnaujinti iš vidaus

Kokybiškam transporto priemonės veikimui būtina pastovi priežiūra. Be minėtosios bendrinės patikros, svarbu neužmiršti imtis konkrečių veiksmų: variklio karterį papildyti alyva, pakeisti oro filtrą ar stabdžių trinkeles. Pastarųjų ignoravimas geriausiu scenarijumi jums kainuos tik finansiškai, tačiau galimas ir itin rizikingos situacijos sukėlimas.

Neapdairumas alyvos atžvilgiu ne mažiau nuostolingas. Pamiršus palaikyti būtiną skysčio, normą, tiesiog numarinsite automobilio variklį, kuriam sutepti jis ir naudojamas.

4. Palaikykite švarą ir tvarką

Automobilio priežiūra negali apsieiti be bendrinės tvarkos palaikymo jame. Kalbant apie transporto priemonės vidų, bent kartą per mėnesį rekomenduojama išsiurbti ant dangos susikaupusias šiukšles, specialiu valikliu nuvalyti dulkes. Esant didesniems nešvarumams, verta apsvarstyti salono valymo paslaugą: įsisenėjusios dėmės ant sėdynių paviršių ilgainiui tik išryškės, o įsigėrę nemalonūs kvapai pasklis visame salone.

Nors automobilio techninė būklė ir jo tinkamas funkcionavimas yra svarbiausi reikalavimai, tvarkinga išorinė išvaizda tikrai nepakenks. Ypatingą dėmesį vertėtų skirti langams. Storas purvo sluoksnis ant jų paviršiaus gali nemenkai apsunkinti matomumą. O tai gali lemti pavojingą vairavimą ar sukelti eismo įvykį.

5. Netaupykite kokybės sąskaita

Paskutinis ir minėtuosius patarimus apjungiantis patarimas – tai investavimas į kokybę. Prieš įsigyjant automobiliui skirtą detalę ar patikint automobilį specialistams, reikėtų gerai apmąstyti, ar pasirinkimas neatneš tik vienkartinės naudos. Svarbu atsiminti, jog brangiausi sprendimai nebūtinai yra geriausi, tačiau į pigiausią variantą dėti daug vilčių taip pat nevertėtų.

Siekiant kuo tinkamiau pasirūpinti savo automobiliu, tam reikėtų skirti ne tik finansinių išteklių, bet ir laiko domintis ir ieškant optimalaus sprendimo. Geriau susipažinus su šia rinka, galimai atsivers daugiau kainos ir kokybės santykį atitinkančių pasiūlymų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt