Eismas

2021.03.17 18:42

Asfaltuojant kelią Pakruojo rajone iškirsti šimtamečiai medžiai – Kelių direkcija neatmeta, kad gali tekti pašalinti jų ir daugiau

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.03.17 18:42

Pakruojo rajono gyventojams ilgai lauktas asfaltas apkarto. Žmonės skundžiasi, kad dėl kelio remonto, iškirsta per šimtą medžių. Darbus užsakiusi Automobilių kelių direkcija sako, kad panašių ginčų dėl medžių išsaugojimo su gyventojais pasitaiko vis dažniau.

„Vienas, du, trys. Nu, sakykime, iki čia. Čia metras, čia jau yra šalikelė, o čia jau turėtų būti griovio sankasa. Žinote, kelio sankasa. Jisai (medis – LRT.lt) tiesiai ant griovio atseit stovi“, – aiškina Voronių gyventoja Palmira Česnauskienė. Anot jos, šalia šių ąžuolų užaugo kelios kartos.

„Anūkai, kuriems jau dabar po 30, po 22 metus, jau yra 5–6 karta. Tai jie man sako: „Močiute, gelbėk tą ąžuolą, taip smagu atvažiuot ir rast viską“, – sako moteris.

Pakruojo rajono gyventojams ilgai lauktas asfaltas apkarto: skundžiasi, kad dėl kelio remonto iškirsta per šimtą medžių

Pirmieji medžiai Voronių kaime virto prieš kelias savaites. Pagrindinę kaimo gatvę remontuojančios įmonės darbininkai išpjovė apie šimtą eglių, klevų, ąžuolų.

„Tikrai nesitikėjome, kad bus išpjauta šitiek medžių, tikrai nesitikėjome. 2019 metais gruodžio mėnesį gavome iš Panevėžio kelių elektroninį laišką dėl autobusų stotelių reikalingumo. Mes parašėme jiems elektroninį laišką, kad prašome, kad įrengtų 2 autobusų stoteles. Tai viskas, kas su mumis buvo kalbėta ir ką mes apie tą kelią žinojom“, – nurodo Pašvitinio seniūnė Rima Krištopaitienė.

„Tiesiog ir nesuderino, ir mes nelabai žinojome. O žmonės vieną dieną prašo, skundžias, kad yra dulkės, kad reikalingas asfaltas. O kitą dieną, kai yra daromi remonto darbai, jau tada kitos problemos atsiranda“, – tikina Pakruojo rajono meras Saulius Margis.

Projektą vykdanti Automobilių kelių direkcija sako laukianti kelio projektuotojų išvadų.

„Jeigu bus nustatyta, jog nepašalinus esamų medžių, nebus įmanoma tinkamai įrengti kelio dangos konstrukcijos, užtikrinti tinkamo vandens nuvedimo, nepažeidžiant medžių šaknų, arba bus nustatyta, kad medžiai kelia pavojų eismo saugumui, medžiai turės būti pašalinti“, – aiškina Automobilių kelių direkcijos atstovas Vaidrius Andrikonis.

Automobilių kelių direkcijos atstovas sako, kad panašių ginčų dėl medžių išsaugojimo su gyventojais pasitaiko vis dažniau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.