Eismas

2021.03.03 12:49

SAM atsisako tarnybinio BMW automobilio – per metus atsieidavo 14 tūkst. eurų

atnaujinta 16.22
LRT.lt2021.03.03 12:49

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad ministerijos nuomos pagrindais naudotas BMW automobilis grąžinamas UAB „Vilniaus autoūkis“. Sprendimas priimtas, įvertinus šios tarnybinės transporto priemonės poreikį ir siekiant racionaliai tvarkyti valstybės lėšas, rašoma SAM pranešime.

Anksčiau šiuo automobiliu galėjo naudotis ministras ir vadovybės nariai su darbo funkcijomis susijusioms kelionėms. Kaip praneša SAM, ministras Arūnas Dulkys nuo pat pirmosios dienos šiose pareigose naudojasi savo transporto priemone.

Be atsisakomo BMW, ministerija turi tris VW PASSAT automobilius, kuriais naudojasi ministerijos valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, atlikdami bendrosios veiklos srities funkcijas. Dėl jų tolesnio poreikio dar diskutuojama.

Ministerijai per metus išlaikyti autoūkį vidutiniškai kainuodavo apie 27 tūkst. Eur. Konkrečiai BMW automobilio išlaikymas kasmet pareikalaudavo daugiau nei 14 tūkst. Eur.

Taip pat, ministerija palaiko fizinio aktyvumo ir judėjimo svarbos idėją ir skatina savo darbuotojus rinktis viešąjį transportą arba naudotis ekologiškesnėmis ir sveikesnėmis transporto priemonėmis. Darbuotojai gali darbo reikmėms naudoti tris elektrinius paspirtukus, kuriais patogu judėti siaurame ir judriame Senamiestyje.