Eismas

2021.03.02 11:33

Išrinktas Europos „Metų automobilis 2021“

LRT.lt2021.03.02 11:33

Naujasis „Toyota Yaris“ išrinktas Europos „Metų automobiliu 2021“. Nedidelis miesto hečbekas geriausiu pripažintas rinkimuose, kuriuose balsą skirti galėjo 59 komisijos nariai iš 22 šalių, rašoma pranešime spaudai.

Ketvirtosios kartos „Yaris“ garbingą įvertinimą gavo prabėgus 21 – eriems metams po to, kai Europos metų automobiliu buvo pripažintas pirmosios kartos „Yaris“. Tai buvo pirmasis „Toyota“ gautas apdovanojimas šiuose rinkimuose.

Šįkart rinkimų komisija įvertino automobilio hibridinę technologiją dėl nuoseklaus ir tolygaus važiavimo, nedidelių emisijų ir patrauklios automobilio kainos. Tai pagrindiniai veiksniai, kodėl net 80 proc. nupirktų „Yaris“ yra hibridiniai. Naujasis modelis buvo giriamas ir dėl dizaino, dinamiškų savybių bei aukščiausios klasės saugumo technologijų.

Europos metų automobilio rinkimų komisija įvertino „Toyota“ sėkmę vėl įžiebus aistrą karštiesiems hečbekams visoje Europoje su neseniai išleistu „GR Yaris“. Europos metų automobilio 2021 titulas „Yaris“ buvo skirtas praėjus vos kelioms dienoms po to, kai modelis buvo pripažintas geriausiai parduodamu automobiliu Europoje.