Eismas

2021.03.02 10:24

Lietuvoje bus renkamas metų sunkvežimis

LRT.lt2021.03.02 10:24

Lietuvos žurnalistų autoklubas, organizuojantis tokius renginius kaip „Lietuvos metų automobilis“, „Lietuvos komercinis automobilis“, „Press Rally“ ir „Geriausias Lietuvos vairuotojas“, šiemet pradės dar vieno renginio tradiciją – organizuos „DKV LIVE Metų sunkvežimio“ rinkimus. Gegužės mėnesį vyksiantys rinkimai jau sulaukė susidomėjimo iš potencialių dalyvių, skelbiama pranešime spaudai.

„Lietuvos įmonės yra stiprios visos Europos transporto ir logistikos sektoriuje. Jos didina Lietuvos BVP ir dėl savo pasiekimų yra plačiai žinomos. Tokio pobūdžio įmonės negali funkcionuoti be transporto – technologijos ir inovacijos sparčiai auga, įmonės savo parkus didina dujomis varomais vilkikais, o netolimoje ateityje juose atsiras ir vandeniliu ar elektra varomų modelių. Todėl ėmėmės misijos apžvelgti šias naujienas, įvertinti skirtingų gamintojų pasiekimus bei išrinkti geriausius“, – teigia „DKV LIVE Metų sunkvežimio 2021“ projekto vadovas Gintautas Šutavičius.

Tokių rinkimų pagrindinis tikslas – išrinkti geriausią šiemet ar pernai pristatytą sunkvežimį bei supažindinti visus transporto ir logistikos ekspertus su rinkos naujovėmis. Taip pat, viešinant bandymų rezultatus ir kompetentingos komisijos nuomonę, padėti apsispręsti dėl geriausio sunkvežimio pasirinkimo – tai itin aktualu smulkesniems vežėjams.

Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas Valdas Valiukevičius pridūrė, jog asociacija panašaus tipo renginius organizuoja daugiau nei du dešimtmečius, tad turi sukaupusi reikiamą patirtį ir žinias, kaip išrinkti geriausius. „Svarbiausia tokiuose rinkimuose yra objektyvumas: griežti kriterijai, tikslūs bandymai, kompetentinga ir patyrusi komisija. Kriterijus kartu su transporto profesionalais jau susidėliojome, o geriausią Lietuvos bandymų poligoną turime Kuršėnuose – Šiaulių darbo rinkos mokymo centro autodrome. Komisijos sudėtis dar šlifuojama, šiuo metu vyksta derybos su transporto sektoriaus profesionalais“, – sakė asociacijos prezidentas V. Valiukevičius.

„DKV LIVE Metų sunkvežimio 2021“ dalyvių pristatymas numatomas gegužės 3 d., 7-9 dienomis vyks bandymų stovykla Kuršėnų autodrome, o finalas bei nugalėtojų apdovanojimas – gegužės 15 d.

Visi kandidatai bus vertinami tiek teoriškai, tiek praktinių bandymų metu. Numatyti tokie vertinimo kriterijai kaip saugumas, degalų sąnaudos bei CO2 emisijos, eksterjero ir interjero dizainas, ergonomika ir vairuotojo patogumas, transmisija, variklis, aptarnavimo kaštai.

„DKV LIVE Metų sunkvežimis 2021“ bus renkamas mažiausiai trijose kategorijose: vilkikų, iki 7,5 tonos ir „Eko“. Vertinimo komisiją sudarys Lietuvos žurnalistų autoklubo nariai, vežėjai bei transporto ekspertai. Geriausio sunkvežimio rinkimai bus rengiami kas dvejus metus.