Eismas

2021.03.01 13:19

Ekstremalių situacijų komisija neprieštarautų, kad „Regitra“ atnaujintų praktikos egzaminus

vairavimo mokyklų veiklos atnaujinti neketinama; atnaujinta 13.48
Marius Eidukonis, LRT.lt2021.03.01 13:19

Pirmadienį įvyko Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) posėdis, po kurio vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pranešė, kad komisija nemato priežasčių, kodėl „Regitra“ negalėtų artimiausiu metu atnaujinti vairuotojų praktikos egzaminų.

A. Bilotaitė pranešė, kad buvo įvertinta galimybė pradėti organizuoti praktinio vairavimo egzaminus „Regitroje“, tačiau galutinį sprendimą turėtų priimti Vyriausybė.

„Vyriausbei VESK jau buvo teikę siūlymą atnaujinti vairavimo praktikos egzaminus. Šiandien tiesiog išklausėme, ar yra pasirengta ir ar užtikrintos visos būtinos sąlygos, kad egzaminai būtų vykdomi saugiai. Kadangi toks siūlymas jau buvo teiktas, Vyriausybė galės pati apsispręsti, ar atnaujinti praktikos egzaminus, ar ne“, – tvirtino A. Bilotaitė.

Ar leidus egzaminuoti būsimus vairuotojus savo veiklą galės atnaujinti ir vairavimo mokyklos, vidaus reikalų ministrė abejoja.

„Vairavimo egzaminai kartu yra ir mokymo procesas. Mes matome situaciją, kad daug paprasčiau su egzaminais, kuriuos vykdo „Regitra“ ir jos galimybėmis būti pasiruošus egzaminuoti būsimus vairuotojus. Visgi dėl vairavimo mokyklų veiklos ne viskas taip aišku. Vyriausybė turės priimti sprendimą ir apsispręsti, kokiu keliu eiti“, – sakė A. Bilotaitė.

Vyriausybės posėdis, kuriame šis klausimas gali būti svarstomas, vyks trečiadienį, tuomet, kai nepatenkintieji dėl nevykstančių praktikos egzaminų rengiasi protestuoti Vilniuje prie Seimo, Kaune ir Klaipėdoje prie miesto savivaldybių.

Dėl šalyje galiojančio karantino praktikos egzaminai nevyksta iki kovo 31 d. Šiuo metu laukiančiųjų B kategorijos praktikos egzamino asmenų eilė siekia daugiau kaip 10 tūkst. asmenų.

„Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas LRT.lt anksčiau yra sakęs, kad vairavimo egzaminai gali būti atnuajinti jau dabar.

„Visa technika paruošta ir pritaikyta dirbti maksimaliai laikantis įmanomų saugumo priemonių. Svarstome ilginti ir įmonės darbo laiką, jeigu tik bus leisti vykdyti praktikos egzaminus“, – LRT.lt sakė S. Šuminas.

Vairavimo instruktorius Artūras Pakėnas sako, kad būtų keista, jei atnaujinus vairavimo egzaminus „Regitroje“ bus neleista veiklos atnaujinti ir vairavimo mokykloms.

„O kur pasiruošti egzaminui? Juk dalis mokinių prie automobilio vairo su instruktoriumi dabar nesėdėjo mažiausiai tris mėnesius. Sprendimų priėmėjams reikėtų pagalvoti, po kiek laiko asmuo, neišlaikęs egzamino, galės jį vėl laikyti. Po trijų ar penkių mėnesių? Ar jie žino, koks yra praktikos egzamino išlaikymo iš pirmo karto procentas.

Nežinantiems pasakau – vos kas antras egzaminuojamasis egzaminą išlaiko iš pirmo karto. Žinant, kad dabar visiems trūko galimybių normaliai praktikuotis, kokio išlaikymo procento galime tikėtis?“ – komentuoja A. Pakėnas.

Pasak jo, tam, kad egzaminai „Regitroje“ vyktų sklandžiai ir dabar esantis praktikos egzaminą laikyti norinčiųjų „kamštis“ pajudėtų, vien tik darbo laiko ilginti nepakaks.

„Egzaminuotojų skaičius „Regitroje“ yra ribotas. Tam, kad būtų paruošti nauji specialistai, reikia laiko, ar bus leista dabar po aštuonias valandas dirbantiems egzaminuotojams dirbti ilgiau – abejoju. To, matyt, neleistų ir darbo kodeksas. Be to, kristų ir darbo kokybė“, – įsitikinęs pašnekovas.