Eismas

2021.02.26 19:25

Griežtina kontrolę: policija skirs didesnį dėmesį parkavimo taisyklių pažeidimams prie elektromobilių įkrovos stotelių

Marius Eidukonis, LRT.lt2021.02.26 19:25

Vilniaus policijos pareigūnai, pastebėję neretus automobilių statymo pažeidimus prie elektromobilių įkrovimo stotelių, ėmėsi aktyvesnės transporto statymo elektromobilių įkrovai skirtose vietose kontrolės.

„Tausojantys aplinką automobiliai, varomi elektros energija, yra vienas iš pagrindinių elementų, kuris didmiestyje padeda užtikrinti ekologišką aplinką, žymiai mažiau teršenčią orą, kuriuo kvėpuojame. Didelė kliūtis apsisprendžiant įsigyti elektromobilį buvo vairuotojų manymas, kad mieste yra mažai įkrovimo stotelių, o ir vietos prie jų dažnai naudojamos ne pagal paskirtį.

Sostinės savivaldybė stengiasi mieste įdiegti vis daugiau tokių stotelių automobilio įkrovimui, o policija savo ruožtu imasi visų priemonių, kad vairuotojai nebandytų gudrauti ir naudoti įkrovimo stotelės vietas kaip stovėjimo vietas“, – LRT.lt sakė Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato atstovas Tomas Bražėnas.

Jis tvirtino, kad visame Vilniaus mieste pareigūnai nuolatos tikrina aptarnaujamoje teritorijoje esančias elektromobilių įkrovimo stoteles ir stebi, ar vairuotojai nesinaudoja stovėjimo vieta prie įkrovos stotelės neteisėtai.

Jei pareigūnai pastebi, kad vairuotojai pažeidžia LR ANK 417 str. 2 d. (Sustojimas ir stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų, KET kelio ženklai nr. 735 ir 854), jiems yra surašomi ANK protokolai.

„Vilniaus m. 1-ojo policijos komisariato pareigūnai jau pirmąją patikros dieną nustatė du tokius pažeidėjus, kuriems buvo pritaikyta atsakomybė“ , – sakė T. Bražėnas.

Policija primena, kad pastebėjus galimą pažeidimą, visada reikėtų informuoti pareigūnus. Galima informaciją perduoti ir Vilniaus savivaldybes atsakingiems tarnautojams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt