Eismas

2021.02.26 10:55

Sieks pokyčių: dėl nevykstančių praktikos egzaminų „Regitroje“ protestuos kitą trečiadienį

Marius Eidukonis, LRT.lt2021.02.26 10:55

Ketvirtadienį LRT.lt pranešė, kad nepatenkinti valdžios sprendimais B kategorijos egzamino „Regitroje“ laukiantys piliečiai rengiasi protesto akcijoms. Vilniaus ir Klaipėdos miesto savivaldybių atstovai patvirtino, kad šios akcijos turėtų vykti kitą trečiadienį.

Vilniaus miesto savivaldybės Administracinės veiklos skyriaus specialistė Gintarė Makarevičienė informavo, kad leidimo prašymas organizuoti protesto akciją Nepriklausomybės aikštėje šalia Seimo yra gautas ir dabar derinamas su Vilniaus apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu.

„Leidimo prašyme nurodyta, kad protesto akcijoje dalyvaus nuo 50 iki 90 žmonių, protesto akcijos metu eismas sostinėje neturėtų būti trikdomas, nors organizatoriai ir pranešė, kad prie protesto akcijos tikriausiai jungsis ir vairavimo mokyklos su savo automobiliais, tačiau apie automobilių kolonos formavimą miesto gatvėse nekalbėta, tad protesto akcija turėtų vykti konkrečiai prie parlamento“, – komentavo G. Makarevičienė.

Klaipėdos miesto savivaldybės atstovė Aušra Lukauskienė taip pat patvirtino, kad gautas prašymas leisti susirinkti prie savivaldybės protestuoti dėl „Regitroje“ nevykstančių praktikos egzaminų.

„Akcijos organizatoriai iš pradžių pranešė, kad susirinks iki 15 žmonių, tad tokiu atveju jiems savivaldybės leidimo nereikia. Kiek vėliau jie kreipėsi, teigdami, kad gali susirinkti ir daugiau žmonių, tačiau leidimo išdavimas užtrunka penkias darbo dienas, tad akciją Klaipėdoje organizuojantieji nespėjo pateikti prašymo, kad būtų gautas leidimas susirinkti didesniam nei 15 žmonių trečiadienį“, – tvirtino A. Lukauskienė.

Patys akcijos organizatoriai tikisi, kad kituose miestuose piliečiai taip pat bus aktyvūs ir pareikš savo nepasitenkinimą dėl susidariusios situacijos. Viena iš akcijos organizatorių Neringa Pekarskaja sako, kad būsimi vairuotojai kviečiami atvykti su plakatais ir paspirtukais ir išsakytų savo poziciją.

LRT.lt primena, kad dėl šalyje galiojančio karantino praktikos egzaminai nevyksta iki kovo 31 d. Šiuo metu laukiančiųjų B kategorijos praktikos egzamino asmenų eilė siekia daugiau kaip 10 tūkst. asmenų. Vidaus reikalų ministerija LRT.lt atsiųstame atsakyme teigia, kad yra patvirtintas karantino režimo ribojimų keitimo planas, kuriame veiklų atnaujinimas susietas su epidemiologiniais kriterijais.

„Praktinių egzaminų atnaujinimas „Regitroje“ numatytas, kai Lietuva įžengs į C scenarijų. Esama epidemiologinės situacijos dinamika veiklų atnaujinimo klausimą padaro labai sudėtingą, tačiau vairavimo egzaminų atnaujinimo klausimo sprendimą matome, kaip prioritetinį.

Suprantame, kad žmonės, dėl įvairių priežasčių, tarp kurių yra ir labai rimtų, susirūpinimą keliančių problemų, nori kuo greičiau laikyti praktikos egzaminus, todėl ieškome galimų sprendimų ir teikiame siūlymus Vyriausybei. VESK buvo pateikęs tokį pasiūlymą svarstyti Vyriausybei, tačiau pakilus susirgimų skaičiui, šitas atlaisvinimas negalėjo būti priimtas“, – teigiama atsiųstame atsakyme.