Eismas

2021.02.25 13:35

Policija paaiškino, kaip bus kontroliuojamas eismas tarp „žiedinių“ savivaldybių

LRT.lt2021.02.25 13:35

Nuo ketvirtadienio įsigaliojus laisvesniam judėjimui tarp žiedinių savivaldybių, Lietuvos policija pasidalino informacija, kaip dabar kontroliuos žmonių judėjimą.

Savo socialinio tinklo paskyroje Lietuvos policija rašo, kad judėjimas „žiedinėse“ savivaldybėse – kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių, jiems judėjimo apribojimai netaikomi.

Jei asmuo nėra deklaravęs gyvenamosios vietos vienoje iš minėtų besiribojančių savivaldybių, rekomenduojama su savimi turėti dokumentus, kurie pagrindžia faktinę gyvenamąją vietą (pvz.: būsto nuomos sutartį).

Kad būtų aiškiau, policijos pareigūnai pateikia ir kelis galimus variantus. „Pavyzdžiui, asmuo, gyvenantis Vilniaus m. sav., gali vykti į Vilniaus raj. sav., tačiau negali vykti į Trakų r. sav. ir (ar) Elektrėnų raj. sav., ) asmuo, gyvenantis Kauno r. sav., gali vykti į Kauno m. sav., tačiau negali vykti į Jonavos r. sav“, – aiškina policijos pareigūnai.

Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad aukščiau nepaminėtos savivaldybės, nors ir besiribojančios, nelaikomos „žiedinėse“ ir jose toliau taikomi judėjimo ribojimai - pvz. asmuo, gyvenantis Raseinių r. sav., negali vykti į Kauno r. sav. (taip pat ir į kitas besiribojančias sav.). Be to, judant „žiedinėse“ savivaldybėse ir toliau taikomi visi karantino reikalavimai (pvz. daugiau nei vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio artimi kontaktai negalimi).