Eismas

2021.02.24 22:17

Vairavimo egzaminų pradžios dar teks palaukti – tai keičia ir darbo planus, ir pykdo praradusiuosius teises

Urtė Korsakovaitė, Vesta Tizenhauzienė, Milda Vilikanskytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.02.24 22:17

Tūkstančiai laukiantys vairavimo egzamino turės palaukti – „Regitra“ praneša, kad iki balandžio jie dar nevyks. Būsimieji vairuotojai sako, kad vairavimo teisės ne tik dėl patogumo – be jų negali dirbti, pavyzdžiui, tolimųjų reisų vairuotojais. „Regitra“ sako, kad pavasarį prasideda dar ir motociklų sezonas, todėl vėl pradėjus laikyti egzaminus – krūviai gali smarkiai išaugti.

Šiaulietis Povilas Jonaitis nuo lapkričio laukia vairavimo egzamino. Dėl karantino praktinės vairavimo pamokos ir patys egzaminai – sustabdyti. Vaikinas sako, kad dėl to negali dirbti tolimųjų reisų vairuotoju.

„Turiu trišalę sutartį, pagal kurią aš laikiausi teises ir domėjausi galimybe, gal galiu dirbti. Nei aš laikyti teises galiu, nei aš ką, o namie sėdėti vis tiek ne kažką, tai sako, kad galiu dirbti tik pagal specialybę, o mano specialybė, kaip ir gaunasi, profesionalus vairuotojas. Vairuotojas be vairuotojo pažymėjimo, gerai skamba“, – ironizuoja P. Jonaitis.

„Regitroje“ eilės į vairavimo egzaminą siekia 11 tūkst. asmenų: stebuklingų receptų, kaip reikės visus priimti – nėra

Problemų dėl sustabdytų vairavimo pamokų kyla ir pirmą kartą „Regitroje“ laikantiems egzaminą. Viena tokių – panevėžietė Ieva Liepinytė.

„Planavau pavasarį važinėti automobiliu, kadangi gyvenu ir mokaus kitame mieste, tai iš tikrųjų labai smarkiai pakoregavo visus planus ir, aišku, dabar, kai baigsis karantinas, teks investuoti daugiau“, – sako panevėžietė.

Žinios. Savo galimybės laukę muziejai liko nusivylę: Vyriausybė net nesvarstė kultūros įstaigų atvėrimo klausimo

Vairavimo mokyklos „Saugaus eismo centras“ vadovas Raimundas Buinevičius sako, kad dar didesnis nepasitenkinimas kyla tarp tų, kurie prarado vairuotojo teises ir dabar jas nori atgauti.

„Tie žmonės, kurie prarado teises, ten tai nepasitenkinimas didesnis nei iš būsimų vairuotojų. Žmonės, kurie už tam tikrus nusižengimus prarado kuriam laikui vairuotojo pažymėjimą ir tas laikas pasibaigė nuobaudos, o jiems jis tęsiasi toliau“, – pasakoja R. Buinevičius.

Panevėžio darbo rinkos mokymo centro direktorius Valentinas Masilionis sako, kad dabar mokomieji automobiliai tušti, o mokytis vairuoti – laukia eilės.

„Žmonių su lengvaisiais (automobiliais – LRT.lt) laukia praktinio vairavimo ir daugiau nei 20 šiuo metu laukia su krovininiais ir autobusais“, – tikina direktorius.

Visoje Lietuvoje šiuo metu vairavimo egzamino laukia apie 11 tūkstančių žmonių. Laikyti galima tik teorijos egzaminus. „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojo Sauliaus Šumino teigimu, norinčiųjų laikyti egzaminą dar padaugės, nes artėja pavasaris – motociklų sezonas, – todėl iššūkių kils.

„Kaip ir visos ES valstybės mes keičiamės informacija, kokius sprendimus mes galime surasti, tai vėlgi – ilgesnė darbo diena, kiek tik galima dirbti pirmadieniais, kada egzaminai nebuvo vykdomi. Vėlgi, ką leidžia Darbo kodeksas, bandysime išnaudoti visas galimybes“, – pasakoja S. Šuminas.

Praktiniai vairavimo egzaminai ir pamokos sustabdytos iki karantino pabaigos – kovo 31-osios. Kai kuriose Vakarų Europos šalyse eilės nusidriekusios dvejiems metams.