Eismas

2021.02.23 14:30

Už prastai nuvalytus šaligatvius ir kiemus Vilniuje daugiau kaip 100 tūkst. eurų baudų

LRT.lt2021.02.23 14:30

Dėl gausaus snygio sausio ir vasario mėnesiais ne visos Vilniaus šaligatvius ir kiemus prižiūrinčios įmonės sugebėjo tinkamai atlikti darbus. Savivaldybės teritorijų priežiūros ir seniūnijų specialistaitikrindami šaligatvių ir kiemų priežiūrą užfiksavo šimtus pažeidimų, įmonėms už netinkamai atliktus darbus skirtos baudos.

Esant itin nepalankioms oro sąlygoms, pėsčiųjų zonų priežiūra yra sudėtinga, kadangi reikia nuvalyti ir pabarstyti beveik 4 milijonus kv. m siekiantį plotą. Tačiau pagal savivaldybės keliamus priežiūros reikalavimus darbai pasibaigus snygiui nebuvo vykdomi kokybiškai: tam tikrose vietose sniegas nukastas, tačiau nepabarstyta smėlio mišiniais, o tam tikrose vietose – nei barstoma, nei nukasamas sniegas.

Visos miesto tvarkančios įmonės yra įsipareigojusios tinkamai vykdyti miesto priežiūrą. Pėsčiųjų takais ir kiemais rūpinasi trys įmonės Vilniaus mieste. Dviračių takų, šaligatvių ir kitų kietųjų dangų, kurias prižiūri Vilniaus miesto savivaldybė žiemą yra virš 4 mln. kvadratinių kilometrų. Tai yra plotas, kurį įmonės turi nuvalyti nedelsiant. Ypač svarbūs ir privažiavimai prie atliekų konteinerių kiemuose.

Už nekokybiškai atliktus minėtus darbus Vilniaus miesto savivaldybė skyrė 72,5 tūkst. eurų baudą įmonei „Mano aplinka“, 43,9 tūkst. eurų bauda skirta įmonei „VSA“.