Eismas

2021.02.23 09:54

Ramygaloje greitį matuoja netikėtas policijos ekipažas

Marius Eidukonis, LRT.lt2021.02.23 09:54

Skubėdami pasidžiaugti paskutiniu sniegu, gyventojai savo kūrybiškumą panaudoja kurdami ir eismo saugumui pasitarnauti galinčias skulptūras.

Kelyje Via Baltica eismo saugumu nuo sekmadienio rūpinasi netradicinis policijos pareigūnų ekipažas. Ramygaloje šalia magistralės Railų šeima savo valdose iš sniego nulipdė policijos automobilį, sniego senį aprengė šviesą atspindinčia liemene, į ranką įtaisė greičio ribojimo ženklą, informuojantį, kad šioje kelio atkarpoje maksimalus leistinas greitis 50 km/val ir pastatė trikojį iš sniego.

Vienas iš šių sniego skulptūrų autorių Mantautas Raila, LRT.lt pasakojo, kad idėja jo tėvo. „Tėtis buvo įkvėptas panašių sniego skulptūrų ir norėjo, kad sniego automobilis būtų kaip priminimas laikytis liestino greičio“, – pasakojo M. Raila. Skulptūras apie 3,5 valandos statė visi Railų šeimos vyrai – Mantautas, jo tėvas ir brolis.

„Sulaukiame daug gražių atsiliepimų, žmonės sustoja fotografuotis, o svarbiausia, ko ir siekė mano tėtis, važiuodami pro šalį sumažina greitį“, – kalbėjo M. Raila.

Šiemet, iškritus gausiam kiekiu sniego, tai ne pirma sniego skulptūra sulaukusi žiniasklaidos dėmesio. Starų soduose, Panevėžio rajone, šiemet iš sniego buvo nulipdyta ir „Ferrari“ kopija.