Eismas

2021.02.22 17:59

Ekspertas: kaktomušos su gyvūnu padės išvengti tik staigus stabdymas

Marius Eidukonis, LRT.lt2021.02.22 17:59

Aplinkosaugininkai pirmadienį pranešė, kad per savaitę nuo vasario 15 iki 21 dienos užfiksuotos 138 avarijos su gyvūnais. LRT.lt dalinasi patarimais, kaip išvengti susidūrimo su gyvūnu kelyje.

Laukiniai gyvūnai aktyviausi auštant ir saulei leidžiantis – žvėrys dažniausiai keliauja prieblandoje ar net tamsoje, kai prastas matomumas. Jeigu vairuojate šiuo paros metu, patariama būti itin budriais ir sumažinti greitį miškingose vietovėse. Jeigu kelyje pamatote judančius gyvūnus, geriausia apskritai sustoti.

Vairavimo ekspertas Vytautas Šakėnas atkreipia dėmesį, kad viena svarbiausių taisyklių, pamačius, jog susidūrimas neišvengiamas, yra staigus greičio mažinimas.

„Nors kai kam ir atrodo, kad 90 ar 80 km/h greitis mažai kuo skiriasi, tačiau kai reikia stabdyti arba jeigu įvyksta susidūrimas, šis skirtumas yra itin svarbus“, – tvirtina pašnekovas.

Jis pasidalino ir keliais patarimais vairuotojams, kaip išvengti susidūrimo su gyvūnais:

1. Atkreipkite dėmesį į kelio ženklus, įspėjančius apie laukinius gyvūnus. Rinkitės oro sąlygas bei kelio dangą atitinkantį saugų važiavimo greitį.

2. Turėkite omenyje, kad gyvūnai nesuvokia didesnio nei 60 km/h greičio.

3. Ypač atidūs būkite iškart po saulėlydžio ar prieš saulėtekį, kai laukiniai gyvūnai yra aktyviausi, o žmogaus akiai sunkiau pastebėti judėjimą šalia kelio.

4. Jei atstumas tarp miško ir kelio labai mažas, pasilikite vietos netikėtiems manevrams.

5. Ant kelio pastebėję gyvūną, įjunkite avarinį signalą, kiek galima sumažinkite greitį arba sustokite ir palaukite, kol gyvūnas pasitrauks nuo kelio.

6. Ant kelio esančio gyvūno manevruodami negąsdinkite garso signalu ir atminkite, kad gyvūnas gali pasielgti neprognozuojamai.

7. Atminkite, kad gyvūnai dažnai keliauja grupėmis.