Eismas

2021.02.19 10:14

Pavojingos dienos vairuotojams: kelininkai perspėja dėl itin sudėtingų eismo sąlygų

Marius Eidukonis, LRT.lt2021.02.19 10:14

Sinoptikams žadant, kad nuo savaitgalio orai pradės šiltėti ir temperatūra pasieks teigiamą, kelininkai siunčia svarbų perspėjimą vairuotojams – keliuose bus itin daug slidžių kelio atkarpų ir vairuotojai turi būti itin atidūs.

„Kelių priežiūros“ departamento direktorius Petras Džervus LRT.lt tikino, kad kelininkams, siekiant užtikrinti saugų judėjimą šalies keliais, artimiausiomis dienomis kils daug iššūkių.

„Dienomis bus teigiama temperatūra, o naktimis gali pašalti, tai reiškia, kad sniego tirpsmo vanduo, patekęs ant važiuojamosios kelio dalies, gali sušalti ir taip formuosis plikledis, tad vairuotojai, matydami juodą asfaltą, neturėtų galvoti, kad gali važiuoti nerūpestingai“, – sako valstybinės reikšmės kelius prižiūrinčios įmonės atstovas.

Kol kas sinoptikai žada, kad nebus stipraus vėjo, kuris gali šaldyti asfaltą ir taip dar pabloginti situaciją. Pasak P. Džervaus itin sudėtingos eismo sąlygos gali būti rajoniniuose keliuose, kuriuose dabar automobiliai važiuoja ant suplūkto sniego.

„Kai prasidės toks atšilimas visas tas suplūktas sniegas virs ledu, tai reiškia, kad vairuotojams reikės būti itin atidiems. Mes jau ruošiame savo greiderius, kurie tokiuose keliuose turėtų pašiurkšinti kelio dangą, kad atsirastų geresnis ratų sukibimas su danga“, – tvirtina pašnekovas.

Dėl dabar esančios gana žemos temperatūros, ji dabar daugelyje rajonų siekia apie 10–15 laipsnių šalčio, kelininkai ant kelių negali barstyti druskos, nes tokie veiksmai neduos jokio efekto, tad kelininkams reikės veikti labai operatyviai.

„Jau dabar dėliojame veiksmų planus – ypatingą dėmesį skirsime pavojingiems posūkiams, įkalnėms ir nuokalnėms, tačiau vairuotojų, ypač vykstančių rajoniniais keliais, prašome būti supratingais, nėra tiek kelininkų, kad dešimtimis tūkstančių kilometrų skaičiuojamus kelius staigia paruoštume saugioms kelionėms. Stengsimės, kad keliai būtų kuo saugesni, tačiau dabar visiems, panašu, reikės daugiau kantrybės, kol oro temperatūros naktį ir dieną bus panašios ir nutirps didžioji dalis sniego“, – komentuoja P. Džervus.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba skelbia, kad naktį iš penktadienio į šeštadienį kai kur, dieną daug kur, tvyros rūkas, formuosis lijundra. Temperatūra naktį rytinėje šalies pusėje 10–15, vakarinėje – 4–9 laipsniai šalčio, dieną nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos, pietvakariniuose rajonuose kai kur iki 2 laipsnių šilumos. Sekmadienio ir pirmadienio naktimis temperatūra kris žemiau nulio, o dienomis vietomis sulauksime ir 5 laipsnių šilumos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt