Eismas

2021.02.17 14:05

Paaiškėjo, kokiems kelių remonto darbams Vyriausybė šiemet skyrė finansavimą

Monika Grigutytė, ELTA2021.02.17 14:05

Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė Susisiekimo ministerijos siūlomam šių metų Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų, kurios sudaro 531,6 mln. eurų, paskirstymo planui.

Vyriausybės nutarimo projekte nurodoma, kad iš šios sumos 145 mln. eurų numatyta skirti valstybinės reikšmės rajoniniams keliams bei vietinės reikšmės keliams su žvyro danga asfaltuoti, taip pat projektui „Valstybinės reikšmės magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruožo nuo 89,40 iki 107,00 km rekonstravimas.“

Iš šios sumos lėšų ketinama skirti projektui „Baltijos pr., Šilutės pl. (įskaitant ruožą į Dubysos g. įvažiavimą) ir Vilniaus pl. Žiedinės sankryžos Klaipėdos m. rekonstravimas” bei projekto „Dviejų lygių sankryžos Vilniuje, Žirnių g., Liepkalnio g. ir Minsko pl., rekonstravimas“ vykdymo priežiūrai ir darbams atlikti.

251,3 mln. eurų paskirstoma valstybinės reikšmės kelių tinklui plėsti, „Kelių priežiūra“ kelių priežiūros darbams valstybinės reikšmės keliuose, Kelių muziejui ir kelių srities istorinėms vertybėms išlaikyti, Policijos departamentui gaunamai informacijai apdoroti, organizacinėms ir eksploatacinėms išlaidoms padengti, saugaus eismo programoms ir jų priemonėms įgyvendinti.
115,9 mln. eurų paskirstoma valstybinių miškų, valstybės saugomų teritorijų, pasienio, privažiuojamųjų prie krašto apsaugos objektų vietinės reikšmės kelių ir vietinės reikšmės kelių, kurie patenka į Lietuvos kariuomenės nurodytus būtinus maršrutus, savivaldybių valdomų vietinės reikšmės kelių tinklui plėsti ir užtikrinti, kad šis tinklas veiktų.

19,3 mln. eurų atskiru Vyriausybės nutarimu turės būti paskirstoma konkretiems kelių objektams iki šių metų kovo 10 dienos.
„2021 metais sąmata yra gerokai mažesnė. Pagrindinė priežastis yra neperkeltos nepanaudotos lėšos, nes to daryti (jų perkelti – ELTA) jau nebegalima“, – pristatydamas klausimą sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis. Jis teigė kad 2021 metų sąmata planuojama be 2020 metais nepanaudotų maždaug 24 mln. eurų programos finansavimo lėšų.

„Tai ar norite pasakyti, kad praėjusiais metais jūs netikėtai išleidote visą sąmatą, kuri buvo biudžetuota ir kurį jums perkėlė 2019 metais į 2020 metus, ko anksčiau niekada nepasitaikydavo?“, – klausė premjerė Ingrida Šimonytė.
Atsakydamas jai Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius tikino, jog tai buvo būtina.
„Tai buvo ilgas pasiruošimo darbas su komanda, buvo atliekami viešieji pirkimai, kad iki metų pabaigos visos skirtos lėšos kelių sektoriui būtų panaudotos“, – tikino jis.

I. Šimonytė pabrėžė, kad tokiu atveju į šių metų biudžetą nebuvo ko perkelti. „Jei likučio beveik nebuvo, nelabai buvo ką ir perkelti į šiuos metus, nepriklausomai nuo Konstitucinio Teismo sprendimo. Man rodos čia yra labai svarbus dalykas“, – pažymėjo ji.

Tuo tarpu aplinkos ministras Simonas Gentvilas pažymėjo, kad skiriamų lėšų sąmata mažėja kone perpus daugiau.
„24 mln. eurų likutis neperkeltas, bet iš esmės sąmata mažėja 57 mln. eurų lyginant su pernai. Tai kodėl mes čia turime tą mažėjimą, ir savivaldybėms, vietinės reikšmės keliams jis neproporcingas?“, – klausė jis.

Susisiekimo ministras tuo tarpu sakė, jog „turime bendrą biudžetą toks, koks jis yra patvirtintas Seime“. „Ką dabar darome, žiūrime kiek viduje turime erdvės, objektyviai, neskriaudžiat kažkokių dalių perskirstyti savivaldybių reikmėms pačioms iš ministerijos savivaldybėms skirstomų asignavimų. Kad paraiškas dėl žvyrkelių duotų ne ministerijoms, o savivaldybėms“, – teigė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt