Eismas

2021.02.15 12:22

Nutrūkusios tradicijos: Vilnius ir Klaipėda Vasario 16-ąją atsisako nemokamo viešojo transporto, Kaune akcija tęsiama

Marius Eidukonis, LRT.lt2021.02.15 12:22

Valstybei reikšmingomis datomis šalies didmiesčių viešasis transportas keleivius veždavo nemokamai, tačiau pandemija šias tradicijas pakeitė ir viešuoju transportu keleiviai nemokamai keliauti galės tik Kaune.

Vilniaus miesto taryba 2018-ųjų gegužės 9-ąją paskelbė priėmusi sprendimą, kad tris kartus per metus važiavimas Vilniaus viešuoju transportu bus nemokamas – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną liepos 6-ąją, taip pat Lietuvos valstybės atkūrimo dieną vasario 16-ąją ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną kovo 11-ąją.

Šiemet Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ paskelbė, kad „šventiniai renginiai ir gyvi minėjimai mieste nevyks, todėl įprastai galiojanti nemokamo viešojo transporto diena šiemet dėl pandemijos nėra organizuojama“.

„Susisiekimo paslaugų“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė, LRT.lt atsiųstame atsakyme teigia, kad nemokamas viešasis transportas įprastai planuojamas šventinėmis dienomis patogiam vykimui į miesto renginius.

„Kadangi šiemet dėl pandemijos renginių nėra, nėra organizuojamos ir nemokamos kelionės. Žmonės skatinami likti saugioje namų aplinkoje“, – sako įmonės atstovė.

Pasak jos, srautus intensyvesnėse stotelėse stebės ir reguliuos viešojo transporto kontrolieriai, kad viešasis transportas nebūtų perpildytas.

Nacionalinės viešojo transporto keleivių asociacijos pirmininkas Marius Markevičius sako labai nustebęs tokiu sprendimu.

„Pirmiausia, toks savivaldybės tarybos sprendimas, priimtas dar praėjusių metų gruodį, nebuvo aiškiai iškomunikuotas. Aš, žinodamas, kad tris kartus per metus viešasis transportas yra nemokamas, juk nepulsiu kaskart artėjant vienai iš trijų valstybei reikšmingų datų tikrinti, ar įstatymas galioja“, – situaciją LRT.lt komentuoja M. Markevičius.

Klaipėdos miesto savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus sakė, kad uostamiestyje šiemet viešasis transportas Vasario 16-ąją keleivių nemokamai taip pat neveš.

„Dėl kiekvienos tokios nemokamos keleivių vežimo akcijos mes kreipiamės į tarybą. Šiemet, dėl šalyje esančios pandemijos nusprendėme, kad viešasis transportas nebus nemokamas“, – informavo R. Mockus.

Kauno mero patarėjas Tomas Jaruševičius teigė, kad laikinojoje sostinėje keleivių vežimo viešuoju transportu tvarka Vasario 16-ąją nesikeičia ir tradicija vežti keleivius nemokamai išliks.

„Dabar ir taip negalime labai daug kuo pasidžiaugti, tad nusprendėme nekeisti iki šiol buvusios tradicijos ir leisti kauniečiams Vasario 16-ąją viešuoju transportu naudotis nemokamai. Mes tikime, kad kauniečiai tą darys saugiai ir atsakingai“, – komentavo Kauno savivaldybės atstovas.