Eismas

2021.02.11 19:20

Specialistas: netinkamas valytuvų naudojimas jų tinkamumą sutrumpina kelis kartus

LRT2021.02.11 19:20

Geras matomumas – vienas pagrindinių saugaus vairavimo garantų. Būtent kokybiški valytuvai užtikrina, kad vairuotojo regos laukas vairavimo metu būtų aiškus ir gerai matomas. Seni, neprižiūrėti valytuvai stiklą valo prasčiau, todėl vairuotojas gali laiku nepastebėti kito automobilio, kelio kliūties ar pėsčiojo. Siekiant užtikrinti saugų ir kokybišką vairavimą, valytuvus reikėtų keisti laiku ir išsirinkti tinkamus, teigiama „Inter Cars Lietuva“ pranešime. 

Venkite valyti prišalusį ledą

Produktų grupės specialistas Kazys Jakseboga pabrėžia, kad sunku nustatyti, kada tiksliai reikia keisti valytuvus. Yra nemažai faktorių lemiančių valytuvų tarnavimo laiką. Gamintojai dažniausiai rekomenduoja valytuvus keisti kasmet. Tačiau, tai nereiškia, kad valytuvų tarnavimo laikas yra būtent toks.

„Itin svarbus faktorius – kaip dažnai valytuvai yra naudojami. Pavyzdžiui, žiemos metu vairuotojai daro klaidą, valytuvais bandydami nuvalyti prišalusį ledą – toks jų naudojimas stipriai sutrumpina tarnavimo laiką. Tokiu būdu gerus, kokybiškus valytuvus galima paversti nenaudojamais vos per kelis mėnesius“, – aiškina K. Jakseboga.

Specialistas atkreipia dėmesį ir į tai, kad valytuvo tarnavimo laikui įtakos gali turėti ir langų plovimo skysčiai. Vairuotojai dažnai klysta langų plovimo skysčio koncentrą sumaišę su vandeniu ne tokiomis proporcijomis, kokiomis rekomenduoja gamintojas ir dėl to gaunama agresyvi medžiaga, kuri ėda valytuvų gumeles.

Cypimas ir žymės ant stiklo

Pastebėjus, kad stiklas nuvalomas prasčiau ar dalis stiklo visai nenuvaloma, būtina suskubti pasikeisti valytuvus ne tik tam, kad užtikrintumėte saugumą, bet ir dėl to, kad valytuvai gali subraižyti jūsų automobilio stiklą. Vertėtų sunerimti ir tada, kai valytuvai pradeda cypti bei palieka ryškias žymes ant stiklo.

„Keičiant priekinius valytuvus, nepamirškite patikrinti ir galinio valytuvo. Apie galinio valytuvo būklę vairuotojai dažniausiai susimąsto tik tada, kai jo prireikia, tačiau svarbu kartas nuo karto patikrinti ir jo veikimą bei šluotelės būklę. Jei galinis stiklas nešvarus, vairuotojas nemato, kas vyksta kelyje už jo automobilio“, – pabrėžia automobilių prižiūros specialistas.

Tinkamas pasirinkimas

Kiekvienam automobiliui valytuvai turi būti pritaikyti individualiai, todėl, kad skiriasi ne tik valytuvų tvirtinimas, bet ir šluotelės ilgis bei paties valytuvo tipas. „Norint nesuklysti renkantis valytuvus, užtenka žinoti savo automobilio duomenis – modelį, kartais kėbulo tipą. Tada kreipkitės į specialistus, kurie jums padės“, – pataria K. Jakseboga.

Paprastai valytuvai yra skirstomi į tris pagrindines rūšis: rėminiai, berėmiai ir hibridiniai. Paprasčiausi ir dažniausiai senesniuose automobiliuose naudojami yra rėminiai valytuvai. Jie tai pat yra vadinami karkasiniais. Lyginant su kitomis valytuvų rūšimis, rėminiai valytuvai yra ganėtinai pigūs, tačiau jie yra linkę prišalti prie stiklo, nes į karkasą patenka purvo ir drėgmės.

„Patys populiariausi yra berėmiai. Šie valytuvai stipriau prisispaudžia prie stiklo, geriau valo, o ir jų estetinis vaizdas yra geresnis. Tačiau berėmių valytuvų tvirtinimas priklauso nuo automobilio markės, todėl parinkti juos teisingai yra žymiai sudėtingiau“, – teigia specialistas.

Hibridiniai valytuvai yra panašūs į rėminius, tačiau jų karkasas yra mažesnis. Taip pat jie turi ir plastikinį karkaso gaubtą, kuris saugo nuo purvo bei padeda užtikrinti geresnes aerodinamines savybes. Tiesa, specialistai pastebi, kad šiuos valytuvus vairuotojai renkasi rečiau dėl didesnės kainos ir riboto jų asortimento.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt