Eismas

2021.02.08 11:13

Viešojo transporto keleivių dėmesiui: Vilniuje keičiami kelių populiarių maršrutų tvarkaraščiai

LRT.lt2021.02.08 11:13

Viešojo transporto keleivių srautai Vilniuje pamažu auga, tačiau judėjimo tendencijos viso karantino metu iki šiol išlieka gana stabilios – vilniečiai po miestą keliauja gerokai mažiau nei įprastai, sakoma įmonės „Susisiekimo paslaugos“ pranešime.

Sausio pabaigoje darbo dienų viešojo transporto kelionių skaičius siekė per 178 tūkst., vasario pradžioje – apie 190 tūkst., tokius skaičius nurodo įmonė „Susisiekimo paslaugos“. Lyginant su pernai, bendri keleivių srautai sumažėję apie 65 proc., sakoma įmonės pranešime.

Automatizuota šviesoforų valdymo sistema Vilniuje rodo, kad automobilių gatvėse mažiau. Lyginant šį sausį ir praėjusį gruodį, eismo srautai darbo dienomis per parą sumažėjo apie 12 proc., o pikų vidutinė trukmė – 53 proc.

„Dalyje maršrutų fiksuojame didesnius srautus, ypač – piko metu, todėl atitinkamai keičiame jų tvarkaraščius. Jei pastebime atvirkštinę situaciją, kai tam tikri maršrutai neužpildomi, stengiamės keisti jų talpą, tam tikru atveju išleisti mažiau transporto priemonių. Nors bendri keleivių srautai pastaruoju metu sumažėję ir pakankamai stabilūs, situacija varijuoja skirtinguose maršrutuose ir skirtingu paros laiku. Todėl ir stebime ne vien bendrą situaciją, o visų autobusų ir troleibusų judėjimą“, – sako „Susisiekimo paslaugų“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Nuo vasario 8 d. numatyti viešojo transporto pokyčiai. Dažniau kursuos 2G, 3G, 4G, 73 maršrutų autobusai ir 6, 7, 16, 17, 18 maršrutų troleibusai, keisis 3G, 4G, 73 autobusų maršrutų tvarkaraščiai ir 7, 18 troleibusų maršrutų tvarkaraščiai. Autobusai bei troleibusai rytinio ir vakarinio piko metu kursuos dažniau.

Taip pat keisis 2G autobusų maršruto ir 6, 17 troleibusų maršrutų tvarkaraščiai. Rytinio ir vakarinio piko metu bei dienos metu autobusai ir troleibusai kursuos dažniau. Dažniau rytinio piko ir dienos metu važinės ir 16 maršruto troleibusai. „Susisiekimo paslaugos“ primena, kad laikinai nekursuoja 65, 88, 89 maršruto autobusai ir 3, 14, 15, 20, 21 maršrutų troleibusai.