Eismas

2021.01.27 11:29

Vilniuje miesto autobuso saloną užplūdo sniegas – bendrovė tikina netikėjusi, kad taip įmanoma

atnaujinta 12.37
Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2021.01.27 11:29

Didelis sniego kiekis sostinėje sukėlė problemų viešajam transportui. 1G autobuso salone pradėjus kauptis sniegui, autobuso keliones teko stabdyti. „Vilniaus viešasis transportas“ tikina, kad tokio incidento dar nėra tekę matyti.

Socialiniame tinkle pasirodė keleivių nuotraukų iš sostinės gatvėmis važinėjančio 1G maršruto autobuso, kurio salone – daug sniego. LRT.lt susisiekė su „Vilniaus viešuoju transportu“, įmonės viešųjų ryšių atstovė Patricija Elžbieta Zarankaitė patikino, kad situacija bendrovei yra žinoma, o autobusas grįžta į parką ir kelionių daugiau nebetęs. Bendrovė atsiprašo keleivių, kad jiems teko matyti „nemalonų“ vaizdą.

„Šis autobusas daugiau keleivių nebeveš. Sunku pasakyti, kaip sniegas pateko į saloną, bet spėjame, kad ne per stoglangį, o iš gatvės. Bus aiškinamasi, per kur galėjo patekti sniegas, nes su tokia situacija dar nėra tekę susidurti. Tai pirmas toks atvejis. Nemanėme, kad tai įmanoma“, – telefonu pasakojo ji.

Bendrovės specialistė sako, kad vairuotojas pats bandė pašalinti sniegą iš salono, tačiau nuspręsta grąžinti autobusą į parką. P. E. Zarankaitė tikina, kad pastarosios dienos sukėlė sunkumų ne tik viešajam transportui, bet ir keleiviams, kelių valymo technika neretai sniegą sustumia ant šaligatvių, todėl autobusams sunku pasiekti stoteles, o keleiviams įlipti į viešąjį transportą.

„Mums svarbiausia yra keleivių saugumas, todėl raginame šiomis dienomis tiesiog niekur nekeliauti, jei tam nėra svarbios priežasties“, – į keleivius kreipėsi ji.

Vėliau „Vilniaus viešuojo transporto“ atstovė įvardijo, kad šiuo metu dėl keliuose esančių sniego sankaupų, nelygiame kelio ruože buvo pažeistas autobuso priekabą jungiantis gofruotas sujungimas, esantis transporto priemonės dugne. Jį pažeidus sniegas pradėjo veržtis į transporto priemonės vidų. Šiuo metu autobusas jau yra apžiūrimas, taisomas.

„Atsiprašome keleivių už patirtus nepatogumus, pasistengsime, kad ateityje tokių atvejų nepasikartotų. Turimą techniką esant tokioms sąlygoms atidžiai stebėsime“, – sakė P. E. Zarankaitė.

Specialistė pažymi, kad sningant viešojo transporto vairuotojai priversti važiuoti lėčiau, juos stabdo ir ant kelių užvirtę medžiai. Dėl to gali vėluoti viešasis transportas, todėl prašoma, kad keleiviai būtų supratingi, keliones planuotų atsakingai.