Eismas

2021.01.27 07:02

Eismo sąlygos Lietuvoje yra sudėtingos: vietomis ant kelio – ir 30 cm sniego, siaučia pūga

atnaujinta 07.32
LRT RADIJAS, LRT.lt, Ignas Jačauskas, BNS2021.01.27 07:02

Eismo sąlygos Lietuvoje – labai sudėtingos. Kaip LRT RADIJUI sako Eismo informacijos centro specialistas Tomas Minkovskis, vietomis ant rajoninių kelių yra susiformavusi ir 30 cm sniego danga, o magistraliniuose ir krašto keliuose situacija tik šiek tiek geresnė, nes kelininkai nespėja valyti kelių.

Kaip tikina specialistas, dėl visa naktį tebesitęsiančio snygio, sudėtingos sąlygos išlieka visoje Lietuvoje.

„Pagrindinių kelių dangos – magistralė, krašto keliai – išlieka su šlapio ar pažliugusio sniego provėžomis, vietomis taip pat paspausto ar purus sniego sluoksniu, vietomis jis siekia iki 10–15 centimetrų storio. Mažesnio intensyvumo rajoniniai keliai – vietomis su prispaustu, su puriu sniegu, o jo danga siekia iki 30 centimetrų, keliai jie slidūs“, – tikina jis.

Perspėjama, kad rajoninių kelių ruožai kai kurie yra sunkiai pravažiuojami, jie daugiausiai yra pietų ir rytų Lietuvoje – Marijampolės apskrityje, Vilkaviškio, Vilniaus, Ukmergės, Širvintų rajonuose.

„Keliai valomi, tačiau dėl snygio ir vėl greitai padengiami sniegu. Kiek geresnės sąlygos yra vakarų Lietuvoje, Klaipėdos apskrityje, tačiau ten dabar eismo sąlygas sunkina šlapdriba. Dėl storo sluoksnio lūžta medžių šakos, todėl raginama susilaikyti nuo kelionių“, – sako specialistas.

Gyventojai, kurie gyvena pietų, rytų Lietuvoje perspėjami, kad gali būti sunkumų valant kelius, tačiau kelininkai nespėja jų valyti.

Per parą ugniagesiai daugiau nei 300 kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių

Per parą ugniagesiai 331 kartą vyko šalinti nuvirtusių medžių ir kitų sniego padarinių, BNS informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovai.

Pasak PAGD situacijų koordinavimo centro, pastarąją parą daugiausiai iškvietimų buvo Vilniuje (102) ir Kaune (83), daugiausiai ugniagesiai vyko šalinti nuvirtusių medžių nuo važiuojamosios dalies.

Vilniuje ugniagesiai gelbėtojai 13 kartų vyko šalinti medžių, nuvirtusių ant automobilių, trys iškvietimai buvo į gyvenamuosius namus, Kaune medžiai nuo automobilių šalinti keturiskart, nuo gyvenamųjų namų – septynis kartus.

Nuvirtęs medis sužalojo vieną vyrą Vilniuje, Vingio parke, jis buvo išlaisvintas dar iki atvykstant ugniagesiams. Jis išvežtas į ligoninę.

Daugiau pranešimų apie nukentėjusius nebuvo.