Eismas

2021.01.26 19:47

Sinoptikai įvardijo, kada intensyvų snygį pakeis elegantiškas, tačiau kelininkai prognozuoja dar didesnę grėsmę

sudėtingos eismo sąlygos lauks ir trečiadienį, atnaujinta 00.12
Paulius Vaitekėnas, LRT.lt, LRT RADIJAS2021.01.26 19:47

Vakarų Lietuvoje snaigės krinta protarpiais, o priešingoje šalies pusėje snaigės drebia be perstojo. Skaičiuojama, kad iki šio ryto buvo 15 cm kritulių, o per dieną iškrito dar bent 5 cm. Kelininkai dirba tarsi ekstremaliomis sąlygomis, o sinoptikai negailestingi – laukia dar viena panaši naktis, tačiau ryte krituliai nebebus tokie intensyvūs.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistė LRT RADIJUI nurodė, kad pokyčių nematyti, todėl sudėtingoms eismo sąlygoms reikia ruoštis ir trečiadienį.

„Eismo sąlygas šiuo metu sunkina snygis ir vietomis pūga. Dėl buvusio ar besitęsiančio snygio sudėtingos eismo sąlygos buvo beveik visoje Lietuvoje. Pagrindinių kelių dangos vietomis padengtos iki 10-15 cm sniego sluoksniu. O mažesnio eismo intensyvumo rajonų keliai kai kur užsnigti iki 30 cm sluoksniu.

Praktiškai visoje Lietuvoje, žinoma, šiaurės, vidurio, rytų, pietų Lietuvoje gal kiek sudėtingesnės (eismo sąlygos – LRT.lt) nei vakaruose, nes Klaipėdos rajone snygis atėjo kiek vėliau. Sudėtingos eismo sąlygos bus visoje Lietuvoje ir rytojaus dieną, nes snygis dar nepraeina“, – LRT RADIJUI nurodė Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistė Gabrielė Cibulskienė

Sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė LRT.lt pasakojo, kad artimiausia naktis turėtų būti panaši, kaip ir buvusi prieš tai, tik sniegas pasirodys visoje Lietuvoje.

„Naktis bus snieginga, intensyviausias snygis numatomas ties Utena, Anykščiais, Vilniumi. Sniegą pustys 15–19 m/s vėjas, kils pūgos. Tiksliai įvardinti valandą, kada snygio intensyvumas mažės, sudėtinga, tačiau panašu, kad apie 3 val. nakties intensyvumas mažės. Galima sakyti, kad tada prasidės elegantiškas snygis“, – sakė sinoptikė.

Ji pažymi, kad ir trečiadienį daug kur pasnigs, tačiau snygis nebeturėtų priminti tokio, koks buvo ankstesnėmis dienomis.

Ir nors smarkūs krituliai užklupo ne visą Lietuvą, sinoptikė pažymi, kad ir Žemaitija bei pajūrys sulauks savo sniego porcijos, tačiau ji nebus tokia didelė, kokia teko ryčiau esančioms teritorijoms.

Tačiau mąžtant sniego šalyje po truputį įsivyraus neigiama temperatūra, ji jau penktadienio naktį kai kur gali nukristi 13 laipsnių žemiau nulio, o penktadienio dieną laikysis silpnai neigiama.

Savaitgalį bus dar vėsiau, naktimis temperatūra gali kristi ir iki 14–15 laipsnių šalčio.

Nors, remiantis sinoptikų prognozėmis, panašu, kad naktis iš antradienio į trečiadienį bus paskutinė, kurią gausiai snigs, tačiau Vilniaus kelininkai spėja, kad situacija gali būti dar pavojingesnė nei praėjusią naktį.

„Vien iki antradienio 10 val. Vilniuje buvo 18 iškvietimų dėl nuvirtusių medžių. 3 medžiai užvirto ant automobilių, tiek pat ant elektros laidų, dar 12 užtvėrė kelius. Specialistai baiminasi, kad artimiausią naktį skaičius bus dar didesnis“, – LRT.lt telefonu sakė „Grindos“ Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus specialistė Vaida Daiginaitė.

Anot jos, gyventojai ir patys turėtų atsižvelgti į savo ir savo turto saugumą, nestatyti automobilių po medžiais, nevažiuoti, jei tam nėra realios priežasties. O jei visgi keliauti būtina – ji pataria planuotis laiką su atsarga, nelėkti.

Specialistės teigimu, sniego kaip reikiant gavusiame Vilniuje dirba 50 kelininkų technikos vienetų, o prižiūrimų gatvių skaičius – 1690. Šiuos skaičius priminusi V. Daiginaitė pabrėžia, kad kelininkams švariai nuvalyti gatvių nepavyks, o prioritetas taikomas gatvėms, kuriomis važinėja viešasis transportas.

„Net ir nuvalius kelius, per trumpą laiką jie vėl pasidengia sniegu. Net miesto savivaldybė socialiniame tinkle pasidalijo žinia, kad vilniečiai būtų sąmoningi ir suprastų, kad viską nuvalyti yra sudėtinga. Mes nevalome daugiabučių kiemų, todėl derėtų nenustebti ir kartais gali tekti patiems paimti sniego kastuvą į rankas“, – sakė „Grindos“ specialistė.

Vilniaus miesto valdžia savo feisbuko paskyroje įspėjo gyventojus, kad snygis dar nesibaigė, ir paragino imtis veiksmų, kad apsaugotume savo turtą.

„Pradėkim nuo pozityvių faktų – sinoptikų prognozės buvo tikslios, o dar neįkyrėjęs sniegas ir vėl nubalino miestą. Bet taip – jo daugokai, ir gali būti, kad gatvės ir šaligatviai nebus sutvarkyti taip greitai, kaip norėtųsi. Ir taip – sniego neatlaikęs medis gali nutraukti elektros tinklą ar nuvirsti į automobilių stovėjimo aikštelę. Šiandien tikrai verta ir paieškoti saugios vietos automobiliui, ir patiems neiti į miškingas vietoves“, – rašoma Vilniaus miesto savivaldybės feisbuko paskyroje.

Taip pat priduriama, kad, nutikus bėdai ir prireikus likviduoti avarinę situaciją, galima skambinti „Grindai“ trumpuoju telefono numeriu 1355. Dėl nuvirtusių medžių galima rašyti ir savivaldybės Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyriui e. p. vytautas.rackauskas@vilnius.lt.

V. Daiginaitė teigė, kad net ir po Vilniaus valdžios kreipimosi į gyventojus atsirado nemažai pasipiktinusių gyventojų, kad ne viskas bus nuvalyta artimiausiu metu.

„Žmonės yra nepatenkinti, nes jiems patiems gali tekti kažką daryti“, – tikino „Grindos“ specialistė, ji atkreipė dėmesį, kad jei prie namų yra nenuvalytų šaligatvių ar gatvelių, gyventojai raginami patys imti kastuvus į rankas.