Eismas

2018.03.23 14:23

Automobilis iš vairuotojo mimikų galės nuskaityti emocijas

LRT.lt2018.03.23 14:23

Aukštųjų technologijų kompanija „Eyeris“ sukūrė „Emovu Driver Monitoring System“ („Emovu DMS“) programą, kuri, naudodama kamerą, vaizdinę medžiagą ir dirbtinio intelekto programą, nuskaito vairuotojo emocines būsenas.

Programos tikslas – iš veido mimikų nustatyti vieną iš septynių keleivio jaučiamų emocijų, rašo cnet.com. Įmonės vadovas Modaras JR Alaoui pademonstravo šią inovaciją „Nvidia“ programuotojų konferencijoje.

Kompanija iki pristatydama programą ilgai dirbo, kol išanalizavo veido emocijas ir suskirstė jas į grupes pagal būsenas. „Eyeris“ išanalizavo 1,25 mln. nuotraukų ir vaizdo įrašų, kurie fiksuoja žmonių emocijas. Atlikusi šiuos namų darbus kompanija galėjo pristatyti programą, kuri be vargo identifikuoja niekada anksčiau nematytų žmonių emocijas iš jų mimikų.

„Emovu DMS“ gali būti integruojama automobiliuose panaudojant kamerą, nukreiptą į vairuotoją. Programa nuskaitys mimikas ir priskirs jas vienai iš emocijų: pykčiui, laimei, nustebimui, baimei ar pasibaisėjimui. Tiesa, vairuotojas gali nerodyti ir jokių emocijų – tai sistema taip pat atpažins.

Vairuotojų stebėjimo sistema jau egzistuoja, bet ji tegali nustatyti, ar žmogus prie vairo yra išsiblaškęs arba nuvargęs. Tuo tarpu nauja „Eyeris“ sukurta sistema leidžia išsamiau pažvelgti į vairuotojo emocijas. Kuriant autonominius automobilius, ši naujovė bus ypač naudinga – automobilį valdanti sistema galės padėti išvengti avarijų, nes programa nustatys vairuotojo susijaudinimą ar agresiją, užfiksuotą veide.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.