Eismas

2021.01.22 08:49

Vilnius centre esančioms ministerijoms siūlo atsisakyti rezervuotų vietų automobiliams

BNS2021.01.22 08:49

Vilniaus miesto savivaldybė penktadienį pranešė centre esančioms ministerijoms ir Vyriausybei siūlanti atsisakyti rezervuotų vietų automobiliams, o darbuotojams kompensuoti viešojo transporto išlaidas.

„Šiuo metu didžioji dalis valstybinių įstaigų, prie kurių rezervuojamos automobilių stovėjimo vietos, yra miesto centre – čia poreikis parkavimui natūraliai didžiausias, todėl jos turėtų būti prieinamos visiems vilniečiams“, – pranešime teigė administracijos direktorius Povilas Poderskis.

„Dabar, žinoma, šios problemos neaktualios, tikiuosi, kad ir visi ministerijų darbuotojai sėkmingai dirba nuotoliniu būdu, bet grįžtant iš karantino šis klausimas iškart sugrįš, todėl susitvarkyti reikėtų jau dabar. Ir tai labai atitiktų Vyriausybės programoje matomą ambicingą kryptį įgyvendinti Lietuvos žaliąjį kursą, mažinti oro taršą, skatinti mažiau naudotis automobiliais“, – teigė jis.

Vilniaus miesto savivaldybė taip pat siūlo atsisakyti rezervuotų vietų prie valstybės įstaigų, institucijų ir tarnybų. Be kita ko, savivaldybė sako esanti pasiruošusi bendradarbiauti – prie Vyriausybės ar ministerijų įrengtų naujų dviračių stovų.

Sostinė taip pat teigia, kad ministerijos automobilių parkavimo iššūkius galėtų spręsti ir skatinant darbuotojus dirbti nuotoliniu būdu, taip pat parkavimo vietų poreikį mažintų ir dažnesnis elektromobilių naudojimas.

„Jų vairuotojams taikomos įvairios skatinamosios priemonės, tarp jų ir nemokamas parkavimas“, – rašoma pranešime.

Ministerijoms taip pat siūloma skatinti darbuotojus ir viešojo transporto išlaidų kompensavimu.

„Kasmet atliekame keliavimo įpročių apklausas – viešojo sektoriaus įstaigose maždaug 44 proc. darbuotojų atvyksta į darbą viešuoju transportu. Dar apie 37 proc. tų, kurie dabar juo nesinaudoja, keliautų autobusais ir troleibusais, jei darbdavys juos paskatintų“, – pranešime teigė savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

„Ministerijas labai skatiname kreiptis – atliksime tyrimus ir taip galėsime patikslinti lėšų poreikį, galimus judumo pokyčius ir mažėjančių dotacijų dydį. Be to, šiuo metu keičiame viešojo transporto bilietų kainodarą, kuria įmones ir organizacijas skatinsime pirkti ilgalaikius bilietus savo darbuotojams“, – pridūrė ji.

Jos teigimu, savo darbuotojus viešojo transporto išlaidų kompensavimu skatina savivaldybė, o pernai bilietų darbuotojams įsigijo 763 įmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt